fbpx

Виховати мільйонера: як навчити дитину правильно розпоряджатися грішми

Головна Сторінка » Виховати мільйонера: як навчити дитину правильно розпоряджатися грішми

Спілкування між батьками й дітьми на тему заробітку дуже важливе. Адже дітей потрібно навчити заробляти та правильно розпоряджатися з грошима.

У молодшому віці, 6-10 років, батьки мають пояснити дитині, навіщо потрібні гроші, допомогти розібратися, як потрібно їх заощаджувати на різні цілі, наприклад, на іграшку або враження, розповів засновник соціального проєкту “Сімейний Бюджет” Любомир Остапів, пише “Pro Гроші”.

Після цього у дитини постає питання: “Де ж взяти гроші на мої цілі?” Батьки можуть дати ідеї заробітку, або ж самі запропонувати дитині роботу. Але це не про традиційну роботу, наприклад, помити посуд, яка і так є серед обов’язків членів сім’ї. Це про більш такі, разові задачі, які потребують сторонньої допомоги, наприклад, впорядкувати альбом, зробити діджитал фотографій, налаштувати смартфон.

За словами експерта, краще батькам долучати дітей до своїх робочих завдань, це дуже часто роблять сім’ї, які мають малий бізнес. За виконання такої роботи батьки вже заплатять гроші своїй дитині, а не комусь іншому. Якщо сім’я не займається бізнесом, то дитині можна показати можливості, як заробити.

“Я пам’ятаю яскравий приклад, коли підліток продавав на ОЛХ техніку батька, яка йому вже була непотрібна, таким чином заробляв гроші. Також був цікавий епізод з горіхами, коли дитина сиділа лущила горіхи, а батьки допомагали їх продавати”, каже Остапів.

У більш дорослому віці діти можуть заробляти гроші за допомогою різноманітних онлайн-платформ. Зараз підліткам стало простіше підробляти, наприклад, малювати на замовлення, фотографувати, копірайтити, перекладати. У такому разі батькам потрібно підтримати дитину та дати пораду, якщо вона цього потребує. Можливо так дитина зрозуміє, чим вона хоче займатися далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як організувати дозвілля дитини під час війни, щоб вона відчувала вашу турботу: поради психологині

Експерт також рекомендує давати дітям фільми або книжки, які будуть стимулювати рухатися в цьому плані. Наприклад, книги “Мрія на мільйон” або “Книга юного підприємця” допоможуть батькам більш правильно пояснити дітям про заробіток.

Діти повністю копіюють поведінку батьків, зокрема в розділі фінансів. Тому батьки це головні вчителі фінансової грамотності. Дітям бажано з самої школи вести облік і розуміти, скільки є надходжень, і скільки та на що витрат. Адже потім їм буде простіше розпоряджатися власними коштами.

Покарання невіддільний процес виховання дитини. І нерідко батьки вдаються до крику у ньому. Важливо визнати, що ідеальних батьків не існує. Навіть найбільш люблячі мати й батько часто підвищують голос на своє чадо.

Однак просто криком ситуацію не вирішити, сварити дитину потрібно правильно. Для початку проаналізуйте свою поведінку і з’ясуйте справжні причини крику на дитину. Якщо вони у втомі попросіть про допомогу рідних чи друзів, найміть няню. Важливо усвідомити, що доведеться довго та старанно вчитися контролювати власні емоції та домовлятися з дітьми.

Generated by Feedzy