Міністерство соціальної політики розробило нову модель грошової підтримки для батьків новонароджених дітей.
Законопроєкт передбачає збільшення як одноразової допомоги, так і щомісячних виплат упродовж першого року життя дитини. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповіла перша заступниця міністра соцполітики Дарія Марчак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна встановила антирекорд з народжуваності
За новими пропозиціями, одразу після народження дитини родина отримає 50 000 грн одноразово. Окрім цього, протягом першого року держава щомісяця виплачуватиме батькам додаткову допомогу, яка суттєво перевищуватиме нинішній рівень у 860 грн. Остаточний розмір нової щомісячної виплати поки не затверджений, однак, за словами чиновниці, йдеться про кратне зростання – “кілька тисяч гривень” на місяць.
“Ми хочемо, щоб жінка, яка перебуває в декреті, навіть якщо чоловік є основним годувальником, мала фінансову самостійність і не почувалася повністю залежною”, – пояснила Марчак.
Законопроєкт уже передано на розгляд Кабінету Міністрів. Якщо уряд його схвалить, документ надійде до Верховної Ради.
За попередніми розрахунками, нова система може почати діяти з 1 січня 2026 року. Мінсоцполітики вже веде перемовини з Міністерством фінансів, аби передбачити необхідне фінансування в держбюджеті.
Наразі розмір допомоги при народженні дитини становить 41 280 грн.: 10 320 грн виплачуються одноразово, решта у вигляді 860 грн щомісяця до досягнення дитиною трирічного віку.
Уряд України готується до масштабного реформування системи соціального забезпечення.
З наступного року всі чинні види соціальних виплат мають бути об’єднані в єдину – базову соціальну допомогу.