Взимку в Україні може бути криза в галузі охорони здоров’я – ВООЗ

Головна Сторінка » Взимку в Україні може бути криза в галузі охорони здоров’я – ВООЗ

Взимку в галузі охорони здоров’я України можлива криза.

Російські удари завдали значної шкоди енергетичній та медичній інфраструктурі країни, залишивши мільйони людей “вразливими в умовах зниження температури”, попередила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), пише The Independent.

“Україна наближається до своєї третьої зими в умовах повномасштабної війни – ймовірно, найскладнішої з усіх. Посилена увага до охорони здоров’я є більш важливою, ніж будь-коли”, – наголосив регіональний директор ВООЗ в Європі Ганс Клюге.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки потрібно їсти овочів і фруктів, щоб бути здоровим

З початку повномасштабної війни Організація Об’єднаних Націй зафіксувала майже 2 тисячі атак на інфраструктуру охорони здоров’я України.

“Цілеспрямовані атаки завдали шкоди енергетичній інфраструктурі України. Часті відключення електроенергії вже завдають шкоди, і є ознаки небезпеки для зими. Це може поставити під загрозу зберігання та розповсюдження вакцин, що призведе до зростання кількості захворювань, яким можна запобігти”, – зауважив представник ВООЗ після візиту до прифронтових регіонів на сході України.

Також може бути забруднення системи водопостачання через постійні перебої в електропостачанні та підвищені ознаки стійкості до антимікробних препаратів через зловживання антибіотиками.

“У нас є історії про рани, які просто не гояться через стійкість до антибіотиків. Це може мати наслідки далеко за межами України, якщо ліки стануть неефективними”, – пояснив він.

45,8% українців вважають, що мають посередній стан здоров’я, ще 34% – певною мірою добрий.

Відмінним свій стан здоров’я називають лише 6,8%, свідчать результати соціологічного дослідження.

Загальний відсоток фізично активних українців становить 83,4%. Ще 70,7% дорослих українців є переважно фізично активними під час роботи – цей показник зростає з віком.

При цьому рівень фізичної активності близько 16,6% населення не відповідає рекомендаціям ВООЗ.