Як був втрачений найвигідніший момент для перемоги у війні в Україні

Як був втрачений найвигідніший момент для перемоги у війні в Україні

У статті для The Washington Post Ярослав Трофимов, головний кореспондент The Wall Street Journal з міжнародних питань, розглядає події російського вторгнення в Україну та боротьбу України за свою незалежність.

Коли Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, повертався літаком Turkish Airlines з Нью-Йорка додому, розпочалося російське вторгнення. Нещодавно він зустрівся з президентом США Джо Байденом у Білому домі. Кулеба порівнює цю ситуацію з діагнозом раку четвертої стадії.

Директор ЦРУ Вільям Бернс непомітно прибув до Києва за вказівкою Байдена, щоб попередити президента Зеленського про плани Росії вбити його.

Більшість європейських столиць і Вашингтон не вірили в здатність України вистояти наприкінці лютого 2022 року. Сполучені Штати та їх союзники надали Україні обмежену військову допомогу, як протитанкові ракети Javelin. Але уряд Великої Британії, на чолі з тодішнім прем’єр-міністром Борисом Джонсоном, передав Україні 2000 ракет NLAW, підходящих для партизанської війни.

Генерал Валерій Залужний, українське військове керівництво, зберігав у таємниці плани ведення війни Україною, навіть від вищих посадовців уряду Зеленського та Вашингтона.

Західні уряди були здивовані швидкістю російського наступу, але Зеленський наполягав на отриманні зброї, замість втечі. Польща, на відміну від інших країн, активно підтримала Україну з самого початку, надавши військову допомогу.

У своїй промові під час вторгнення, Путін погрожував серйозними наслідками у разі західної допомоги Києву, що стримувало постачання важливої західної зброї Україні. Але, незважаючи на це, Зеленський виступав за сильнішу військову підтримку.

Високопоставлені чиновники Пентагону висловлювали занепокоєння ядерною загрозою з боку Росії. Тим часом, українські та західні військові керівники планували контрнаступ на окуповані Росією території.

Росія, опинившись під тиском військових невдач, збільшила мобілізацію та загрожувала ядерною війною у відповідь на втрати на бойовому полі. Однак, навіть попри ці загрози, Україна продовжувала свій успішний наступ.