Як працює червона гілка метро під час тривоги

Повітряна тривога для українців не є чимось дивовижним, але це сигнал до того, що треба спокійно перейти в укриття та чекати там закінчення тривоги. У тих містах, де є метро, відповідні станції працюють як тимчасове укриття, що є великим плюсом як для пасажирів, так і для всіх мешканців та гостей міста. Не потрібно додатково думати про пошук укриття, особливо знаходячись біля тієї чи іншої станції.

Якщо говорити конкретно про Київ, то основними укриттями є станції “Арсенальна” та “Хрещатик”. При цьому під час повітряної тривоги не працюватимуть усі наземні станції, а саме: “Дніпро”, “Гідропарк”, “Лівобережна”, “Дарниця”, “Чернігівська” та “Лісова”. Докладно про це читайте на відповідних сайтах та вивчайте карту повітряних тривог. Не зайвим буде встановити програму або активувати внутрішню функцію смартфона для розуміння того, коли буде тривога. Після активації відповідне оповіщення буде надходити на смартфон.

Як працює червона гілка метро

При активації повітряної тривоги поїзд на червоній гілці метро не курсуватиме на станціях, які є наземними, при цьому рух по підземних станціях продовжується. На цій гілці знаходяться вказані вище станції, а саме: “Дніпро”, “Гідропарк”, “Лівобережна”, “Дарниця”, “Чернігівська” та “Лісова”. Вони не працюватимуть, і цей момент слід враховувати під час поїздки. Очікуючим поїзда метро буде рекомендовано пройти до найближчого укриття.

Метро як укриття

За фактом оголошення повітряної тривоги усі 46 підземних станцій метро у Києві працюють як укриття. Рух поїздів та перевезення пасажирів діють у нормальному режимі, крім відкритих станцій. Кожна людина, яка ховатиметься на станціях метро, буде забезпечена електроенергією та невеликим запасом їжі.

Практично на всіх станціях створюються комфортні умови для перебування, де передбачено:

модульні лавки;

розкладні стільці;

матраци та ковдри;

точки із USB-зарядками;

інформаційні стенди та табло.

Всі станції обладнані точками мобільного зв’язку та бездротовим інтернетом 4G.

Як пройти на станцію

Кожен охочий може потрапити на станцію метро під час повітряної тривоги. У денний час жодних проблем та обмежень не буде, але під час комендантської ночі необхідно враховувати кілька правил та умов. Обов’язково потрібно мати документ, що засвідчує особу, та найкраще використовувати паспорт громадянина України.

Прохід на станцію забезпечують представники правоохоронних органів. На вході є контакт поліції для уточнення додаткової інформації. За потреби можна отримати інформацію у чергового, скориставшись дзвінком на вхідних дверях.

Особливості різних видів укриття

Будь-яке правильно підготовлене укриття є чудовим способом зберегти собі життя та здоров’я. Якщо поблизу є станція метро, потрібно скористатися саме нею, що гарантує також і комфортні умови. Додатково можна скористатися укриттями у різних підвалах офісних центрів та багатоповерхових будинків, але один із варіантів укриття – це поземні паркінги.

У Харкові почне працювати дитсадок під землею.

Дитсадок облаштують на станціях метрополітену, де вже триває навчання школярів.