Самостійний підбір та купівля запчастин – чудовий спосіб заощадити на послугах автосервісу, тому українські автовласники швидко засвоюють необхідні для цього знання. Багато хто використовує підбір запчастин за VIN (Vehicle Identification Number) як найточніший спосіб переконатися у сумісності деталі, проте навіть тут залишається ризик помилки. Щоб звести цей ризик до нуля, варто все ж таки не забувати про деякі правила і дотримуватись нижченаведених рекомендацій.
1. Вибирайте надійні джерела інформації
В інтернеті безліч магазинів, які дозволяють підібрати запчастини за VIN-кодом, але далеко не всі з них викликають довіру. Використовуйте перевірені інтернет-ресурси з гарною репутацією та власною експертизою. Яскравим прикладом такого ресурсу є avto.pro – підбір за VIN-кодом тут відбувається на підставі власного каталогу запчастин, де кожен товар експерти вручну пов’язали з автомобілем. Якщо на підставі запиту алгоритм не зможе підібрати точний результат, користувач отримає чесну відповідь та пропозицію пошукати іншим способом.
2. Уточніть повні дані про автомобіль
VIN містить багато інформації про транспортний засіб, включаючи марку, модель, рік випуску та не тільки. Однак цього може виявитися недостатньо, коли йдеться про автомобіль, куплений на вторинному ринку. Відмінності можуть виникати через комплектації, модифікації та зміни, внесені в процесі експлуатації. Колишні власники могли додати додаткові опції або змінити базові, що сильно впливає на вибір запчастин. Якщо зібрати повну історію автомобіля неможливо, доведеться одноразово витратитись на професійну діагностику, під час якої майстер збере інформацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найпопулярніші в Україні автівки місяця
3. Не ігноруйте рекомендації виробника
Незважаючи на те, що підбір по VIN дозволяє знайти взаємозамінні запчастини різних виробників, не варто ризикувати з несертифікованими запчастинами. Навіть якщо вони підійдуть на автомобіль, їх використання може дорого коштувати. Важливо враховувати рекомендації виробника навіть вибираючи аналогові запчастини. Якісні аналоги також проходять суворі перевірки якості та відповідають усім специфікаціям автомобіля. Хоча вони можуть бути значно дешевшими за оригінали, але все ж мають свою ціну, на відміну від китайських або турецьких ноунейм-запчастин, які можуть продаватися майже за безцінь. Якщо ви не хочете отримати умовно підходящу запчастину, яка розсиплеться через місяць, звертайте увагу на виробника, а не лише на сумісність за VIN.
В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Протоколи у паперовому вигляді є рівнозначними й мають однакову юридичну силу, повідомили в Нацполіції.