ЄС надасть країнам-членам повноваження блокувати імпорт російського газу

ЄС надасть країнам-членам повноваження блокувати імпорт російського газу

Це може дозволити компаніям ЄС виходити з контрактів із російськими постачальниками газу без необхідності виплати великих компенсацій.
Через майже два роки після повномасштабного вторгнення РФ в Україну ЄС має намір надати країнам-членам повноваження припинити імпорт газу з Росії та Білорусі. Про це повідомляє FT.

Будь-яка країна ЄС зможе заборонити компаніям з РФ та Білорусі купувати потужності у своїх газопроводах і терміналах зрідженого природного газу, згідно з проектом, запропонованим Брюсселем.

За словами високопосадовця Союзу, ця пропозиція може надати основу енергетичним компаніям ЄС для виходу з контрактів з російськими постачальниками газу без необхідності виплачувати великі компенсації.

Хоча ЄС, що складається з 27 країн-членів, поступово зменшує залежність від російських енергоносіїв після вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року, він все ще отримує близько десятої частини свого газу, включаючи поставки СПГ, з Росії. Кілька країн Союзу, включаючи Австрію та Угорщину, все ще значною мірою залежать від російських поставок.

Єврокомісія хоче підштовхнути країни-члени до припинення потоків газу РФ, що залишилися. Деякі члени ЄС, включаючи Польщу та країни Балтії, вимагають більш жорстких дій проти Москви.

Згідно із законопроектом, країнам ЄС дозволять частково або, якщо це виправдано, повністю обмежити доступ до інфраструктури для газових операторів з Росії та Білорусі, “якщо це необхідно для захисту суттєвих інтересів безпеки”.

Очікується, що учасники переговорів від країн ЄС та Європейського парламенту затвердять відповідний документ у п’ятницю, 8 грудня.