О чудові китайські зілля. Як хочеться спробувати, як важливо розібратися в цих яскравих чаях. І Шен, і Шу пуер можуть похвалитися безліччю шанувальників. За що так люблять цей чай – знає інтернет-магазин New Tea і готовий поділитися секретом.
Коли ви знаходите для себе ідеальний постферментований чай пуер, вашому світу стає важко існувати без нього. Настільки закохує в себе це китайське зілля. Його найліпших представників ви зможете відшукати на сайті newtea.ua, а головні причини полюбити цей чай розглянемо в статті.
Причина 1. Естетика пуера
Витончені форми пресованого пуера вражають не менше, ніж окремі духмяні чаїнки, кожна з яких – це справжній витвір мистецтва. Його збирають зі всією обережністю та ніжністю, і це додаткова причина перетворення чайного листа на вражаючий напій у вашій чашці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не лише спалює жир: що буде з організмом, якщо регулярно пити білий чай
Ви тільки подивіться, скільки різновидів пресування пуера можна відшукати:
цеглинки та млинчики;
гніздечка та міні-гніздечка – тобто, точі та міні-точі;
грибочки та гарбузики;
серденька, зірочки, кружечки й безліч інших сучасних варіантів.
Це дозволяє не лише насолодитися красою пресування, а й відшукати Пу Єр у тому форматі, який вас задовольнить за вагою:
для дегустації;
до домашньої колекції;
для чайної чи навіть ресторану.
Розсипний пуер чай є не менш популярним і не менш якісним, хоч і здатний викликати питання в новачків. Китайські чайні фабрики реалізують зелений та чорний пуер і в цьому “європейському” форматі, а вартість його навіть може бути трішки нижчою.
А ще Шен та Шу пуер чай гармонійно і неквапно розкриваються в заварнику під проливами, і за цим також приємно спостерігати. І хоча багато чаєманів навчилися заварювати його в термосі або звичайній чашці, естетика справжньої чайної церемонії – з чабанню, піалами та чайними божествами – вражає з роками не менше.
Причина 2. Смак пуера
Окрім того, наскільки різняться між собою представники чайних фабрик, варто насолодитися й індивідуальністю кожного виду пуера:
Шен пуер – шовковистий, солодкуватий, без гірчинки й терпкості, горіховий, димний, з нюансами випічки та сухофруктів;
чай Шу пуер – кофеїновий, темний, копчений, землистий, деревний і навіть шоколадний;
смола Ча Гао може бути як більш, так і менш міцною, однак завжди обволікає медовим післясмаком та умиротворенням.
Обрати поміж видів пуера допоможе тільки власний смак. І, звичайно, чайний досвід, який хочеться постійно розширювати.
Причина 3. Характер пуера
Лагідність і легкість Шен пуера так незвично поєднується з його довгим періодом витримки, із його давньої історією та першокласним походженням. Знайомитися з таким чаєм хочеться повільно, і тільки поряд із найближчими людьми.
Шу пуер – міцний, енергетичний, яскравий і знаний по всьому світу. Саме він наново популяризував пуери для чаєманів різних країн, і досі залишається доступним за вартістю і зрозумілим вранішнім напоєм.
Ча Гао – пуерний екстракт, що так легко заварювати навіть у термокружці. Він повністю відповідає духу нашого часу, дозволяє не витрачати жодної хвилини й насолоджуватися улюбленим напоєм саме там і так, як хочеться конкретно вам.
Причина 4. Користь пуерів
Із пуерами чаювання зовсім не схоже на лікування травами. Однак, корисні властивості цих китайських зіллів доведені науково:
дубильні речовини продовжують молодість та зміцнюють судини;
поліфеноли позитивно впливають на серце та м’язи;
вітаміни й мінерали насичують організм і сприяють його відновленню, підтримуючи імунітет.
Ну, а духмяність пуерів – це ще й ароматерапія, від якої неможливо відмовлятися.
Причина 5. Ідеальна заміна будь-яким іншим напоям
Єдиний напій, який не хочеться замінювати на пуер, відшукавши свій ідеальний чай – це вода. Все інше – можливо:
унікальні постферментовані пуери є настільки ж, чи навіть більш кофеїновими, ніж кава;
пуери, а особливо Шени – є ще більш приємними на смак, ніж звичні чаї;
ефект “чайного сп’яніння” від Шу пуера не лише допомагає розслабитися, а й не має негативного впливу на організм, як у випадку алкоголю.
Чи достатньо саме вам усіх цих причин, щоб купити чай пуер і, нарешті, взятися за дегустацію?
Пуер – чорний постферментований китайський чай. Його називають перегнилим. Ферментується в 40-тонній скирті. Технолог засовує туди руку. Нюхає чай, заміряє температуру. І вирішує, чи продовжувати. Смак залежить від часу виробництва й технолога.
У китайській традиції популярний для заварювання метод проливу. Чай заварюють від 5 до 15 разів через короткий проміжок часу. Заливають гарячою водою на 15-20 секунд – і п’ють. Це дає змогу щоразу отримати різний смак: на кожному етапі розкриваються інші компоненти.