Рашисти готуються до нових ракетних атак – Гуменюк

Рашисти готуються до нових ракетних атак – Гуменюк

В останні дні російські війська випустили ракету Х-59 по Миколаївській області, що, за словами керівниці об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталії Гуменюк, може свідчити про “розвідку боєм”. За її інформацією, це дія спрямована на тестування української системи ППО, вивчення нових маршрутів та підготовку до майбутніх ракетних атак.

Напруженість на південному напрямку залишається високою, при цьому ворог намагається знайти способи протидії ефективній українській обороні. За словами Гуменюк, російські сили не припиняють обстріли населених пунктів, таких як Чайківська та Куцурубська громади, намагаючись відвернути увагу українських Сил оборони.

Велика пауза між масованими ракетними атаками може вказувати на підготовку до нових ударів. “Але і в цих проміжках точкові атаки є ознакою ворожого тероризму,” – зазначила Гуменюк.

Вона також зауважила, що ворог усвідомив ризик втрати своїх літальних апаратів під час атак з акваторій Чорного та Азовського морів, тому підходить до вибору маршрутів атак з обережністю.

На Херсонщині ситуація залишається напруженою, з російської сторони продовжуються обстріли цивільної інфраструктури та населених пунктів. За минулу добу противник здійснив 16 обстрілів, випустивши 181 снаряд, використовуючи при цьому артилерію, міномети, танки, РСЗВ та БпЛА. Внаслідок атак п’ятеро людей загинули, ще одна особа отримала поранення.

Ці події свідчать про постійну загрозу для мирного населення регіону та необхідність посилення оборонних зусиль з боку України.