Загарбники кидають усі сили на Часів Яр: військовий розповів про ситуацію

Російські загарбники кидають усі свої сили на Часів Яр, намагаючись захопити населений пункт до 9 травня.

Сили оборони України знищують все, “що рухається у напрямку міста”. Про це в ефірі “Громадського радіо” розповів заступник командира батальйону ударних БпАК “Ахіллес” 92-ї ОШБр Олесь Маляревич.

За його словами, на цій ділянці фронту працює кілька українських бригад, у тому числі 92-га окрема штурмова. Вона прикриває побратимів з повітря. Територіальних успіхів ворог не має.

“Вони зупинені в районі Богданівки, в районі Іванівського. Південніше – Кліщіївка та Андріївка, вони намагалися також захопити територію, там кілька позицій було втрачено, однак позавчора 92-га бригада позиції повернула”, – сказав Маляревич.

Він підкреслив, що ситуація на Бахмутському напрямку зараз дуже складна. Артилерія росіян не затихає, але танків та БМП у ворога стало трохи менше.

“Вони дійсно роблять все можливе, щоб захопити хоча б щось по лінії каналу і навіть трішки далі”, – сказав військовий.

Маляревич також прокоментував чутки, що противник захопив кілька панівних висот. За його словами, це не відповідає дійсності, а подібну інформацію поширюють ті блогери та журналісти, яким хочеться “опублікувати інсайд”.

“Мабуть, хочеться сенсацій. Там поряд є населений пункт Новий Часів Яр – це інша сторона каналу, біля Часового Яру. Туди добігло кілька штурмових груп противника, які були знищені у той самий момент. Але чомусь блогери вирішили сказати, що росіяни у Часовому Яру. Вони там були, але досить недовгий час, до висот не добігли”, – додав Маляревич.

Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорвати лінію фронту противник зосередив основні зусилля на декількох напрямках, створивши значну перевагу в силах та засобах. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

За його словами, ворог активно атакує по всій лінії фронту, на деяких напрямках – має тактичні успіхи. Відбувається динамічна зміна обстановки, окремі позиції переходять “з рук в руки” кілька разів протягом доби.