В ЗСУ сказали, чому росіяни економлять “Калібри”

В ЗСУ сказали, чому росіяни економлять “Калібри”

Російські окупанти почали економити на використанні крилатих ракет “Калібр” морського базування, зіткнувшись із серйозними логістичними та безпековими викликами. Очільниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк розкрила, що обслуговування ракетоносіїв та перезавантаження “Калібрів” вимагає доступу до Севастополя, оскільки росія ще не налагодила таку логістику в Новоросійську. Водночас, використовуючи Севастополь для цих цілей, росіяни зазнають ризику через підвищену небезпеку в регіоні.

Економія “Калібрів” може свідчити про потенційну переорієнтацію ворожих дій у майбутньому, з можливим перевагою морським ракетам у певних атаках, наголосила Гуменюк. Це ставить перед Україною виклики щодо адаптації до змін у тактиці ворога та зміцнення власної обороноздатності, зокрема у сфері протиповітряної оборони.

Ракета “Калібр” відома своєю здатністю летіти по звивистій траєкторії та змінювати курс, створюючи труднощі для систем ППО. Однак, незважаючи на високу точність ураження цілей, повільна швидкість ракети надає можливість для її перехоплення. Українські сили продовжують адаптуватися до загроз та розробляти стратегії для ефективного захисту від російських ракетних атак.