“Зелена картка”: кому потрібен цей страховий поліс і як він працює

Якщо плануєте мандрівку в Європу на власному автомобілі чи байку, подбайте про страховий поліс “Зелена картка”. Це обов’язковий документ, без якого жоден автовласник не зможе пройти контроль на кордоні. Як швидко та безпечно оформити страховку – розповідаємо в матеріалі.

Що таке “Зелена картка”: простими словами про головне

“Зелена картка” – це міжнародний сертифікат, що страхує цивільно-правову відповідальність водія у разі настання аварійної ситуації на дорозі в іншій країні. Фактично, він працює як автоцивілка, тільки за кордоном. Наявність поліса гарантує фінансове відшкодування постраждалим у ДТП, що сталася з вини страхувальника. Компенсацію отримує лише водій іноземного транспортного засобу. Ремонтувати автівку та оплачувати лікування власникові “Зеленої картки” доведеться власним коштом.

Страховий поліс діє на території держав – членів системи автострахування Green Card. Станом на 2024 рік учасниками програми є 46 країн. Серед них – Австрія, Бельгія, Чехія, Німеччина, Іспанія, Польща, Франція, Італія, Великобританія та інші. До речі, Україна є членом міжнародної системи з 1997 року.

Сертифікат “Зелена картка” в Україні видається страховими компаніями, що є повними членами Моторного (транспортного) страхового бюро. Також МТСБУ виступає гарантом виплати відшкодувань за полісом.

Від чого залежить вартість страхового сертифіката

Страхові тарифи регулюються єдиним органом, тому однакові для всіх компаній, що надають послугу. Вартість міжнародного поліса перш за все залежить від типу транспортного засобу і строку дії документа, який страхувальник обирає самостійно. Мінімальний строк, на який можна застрахувати автомобіль за кордоном, – 15 днів. Якщо планується подорож терміном на кілька місяців, то можна легко придбати сертифікат саме на необхідний період, не переплачуючи кошти за надлишкові дні.

Як оформити страховий поліс “Зелена картка”

Сьогодні укласти договір міжнародного обов’язкового страхування можна не лише в офісі СК, а й онлайн. Дистанційне оформлення документа заощаджує час – не потрібно нікуди їхати та стояти в чергах. Придбати страховку “Зелена картка” можна за допомогою платіжних платформ: наприклад, на Portmone зробити це можна швидко, без поспіху та в будь-який час доби. Для цього необхідно діяти за алгоритмом:

Перейти на офіційний сайт Portmone та в головному меню обрати категорію “Страхування”.

Натиснути на іконку “Зелена карта”.

Зазначити тип транспортного засобу, регіон, в який планується подорож, і строк дії страховки.

Вибрати одну з пропозицій від страхових компаній.

Вказати всю необхідну інформацію про транспортний засіб.

Здійснити оплату за допомогою банківської картки.

Після здійснення успішної транзакції документ у PDF-форматі буде відправлено на електронну пошту, вказану під час оформлення страховки чи реєстрації на платформі. Додаткова перевага для автовласника – отримання кешбеку в розмірі 10% від сплаченої суми на бонусний рахунок Portmone.

Інформація про оформлення страхового сертифіката фіксується в базі даних МТСБУ, де можна одразу перевірити його чинність. Важливий нюанс – електронний документ краще видрукувати, щоб у співробітників закордонних служб не виникало зайвих питань.

Отже, страховий поліс “Зелена картка” потрібен кожному водієві, що планує перетнути кордон на власному транспортному засобі. Цей документ надає впевненості автовласникові та стане справжньою подушкою фінансової безпеки у разі виникнення неприємних ситуацій на дорозі.

Послуги надає Товариство з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія МБК” (код за ЄДРПОУ 37973945). Ліцензія НБУ на надання фінансової платіжної послуги з переказу коштів без відкриття рахунку №21/766-рк від 27.04.2023 року.