Зеленський провів важливі наради в Запоріжжі – доручив швидко будувати укріплення на основних напрямках

Президент України Володимир Зеленський провів низку важливих нарад в Запоріжжі.

Зокрема обговорив питання укріплення прикордонних територій. Про це глава держави повідомив у вечірньому зверненні наприкінці 645-го дня війни.

“Щойно провів у Запоріжжі дві важливі наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Литвиновим та всіма, хто відповідає за оборону тут, саме на Запоріжжі”, – повідомив президент.

Інша нарада, за словами Зеленського, була фактично загальнодержавна. Він обговорив питання укріплення на всіх основних напрямках, де потрібно посилитись, прискоритись з будівництвом споруд.

“Звичайно, це передусім Авдіївський, Мар’їнський та інші напрямки на Донеччині – максимум уваги. Харківщина – це Куп’янський напрямок, також оборонна лінія Купʼянськ – Лиман. І вся Харківщина, і Сумщина, і Чернігівщина, і Київська, і Рівненська область, Волинь. Також південь – Херсонська область”, – наголосив президент.

Зеленський також вислухав доповіді обласних влад, усіх відповідних військових керівників, міністра оборони Рустема Умєрова, генерала Олександра Павлюка.

“Обговорили залучення ресурсів, мотивацію, зокрема, і приватного бізнесу в цій роботі, фінансування. Пріоритет очевидний. Вдячний усім, хто працює саме на такому будівництві, на виробництві матеріалів”, – наголосив Зеленський.

Президент наголосив, що крім цього також обговорювались й ті потреби, щодо яких Україна працюватиме з партнерами для посилення захисних ліній.

“Окрема увага – це будівництво укриттів у школах, зокрема тут, у Запоріжжі та області, щоб діти могли навчатись принаймні у змішаному форматі – і офлайн також”, – сказав глава держави.

У четвер, 30 листопада, Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів переговори з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США Чарльзом Брауном.

Зокрема, Залужний розповів про ведення противником локальних наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

Залужний також повідомив, що з генералом Брауном домовилися продовжувати спільну роботу над пошуком технологічних рішень для здобуття переваги над противником у повітрі, вогневому ураженні та розмінуванні.