fbpx

Зеленський розповів, скільки зерна вже експортували

Зеленський розповів, скільки зерна вже експортували

Вже сім місяців працює експортна зернова ініціатива.

За цей час 43 країни отримали понад 22 млн т продовольства завдяки українському морському експорту. Про це сказав президент Володимир Зеленський у відеозверненні, повідомляє Gazeta.ua.

“Якби не ця наша ініціатива, то зараз, на жаль, відбувались би процеси політичного та соціального хаосу в деяких країнах Африки та Азії. Була б загалом значно гостріша криза вартості життя, яку відчували різні народи минулого року”, сказав Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський зідзвонився із Сунаком: про що говорили

Якби зернова ініціатива працювала на повну потужність, якби Росія не намагалась її загальмувати, ми змогли б відправити на експорт більше продовольчої продукції, сказав президент.

“Тобто гарантій продовольчої безпеки у світі було б відчутно більше. Наші партнери точно знають, які саме свідомі дії Росії підривають продовольчу безпеку. Працюємо над тим, що все ж дати необхідну стабільність”, заявив Зеленський.

Експорт зерна не лише внесок у світову безпеку, сказав президент.

“Наш морський продовольчий експорт дає користь Україні. Близько мільйона українців працюють у галузях, які пов’язані з аграрним виробництвом”, сказав Зеленський.

У липні у Стамбулі відбулися переговори щодо відновлення експорту українського зерна із заблокованих російськими окупантами українських портів. Тоді Україна підписала договір з Туреччиною та ООН щодо безпечного функціонування експортних маршрутів у Чорному морі.

Другий договір Туреччина й ООН підписали з Росією.

У листопаді роботу “зернової угоди” для експорту українського зерна з чорноморських портів продовжили до 19 березня.

Generated by Feedzy