fbpx

“Крим стане каменем на шиї Москви” – як Україна може звільнити півострів

“Крим стане каменем на шиї Москви” – як Україна може звільнити півострів

У світі існують скептики щодо того, як Україна зможе звільнити Крим. Однак таке ж ставлення було під час деокупації Херсону. Звільнення півострова також можливо без великих втрат у Збройних силах України. Про це розповів Олег Рибачук. Він голова громадської організації “Центр спільних дій”.

“Наша розвідка, Буданов говорив про те, що Крим звільнять влітку. Американські генерали натякали, що дуже реально звільнити півострів. Росіяни вже внесли до своїх карт та Конституції п’ять наших областей. І пишуть, що якщо буде загроза, готові до відповіді. Крим там став просто через кому. Якщо ми звільнили Херсон, звільнимо Донецьку і Луганську, то можемо і наш півострів. Формула, що Крим це Україна визнали всі. Нам ніхто не заважає деокупувати його”, говорить Рибачук.

Коли Україна збиралася звільняти Херсон, теж було багато скептиків, пояснює експерт.

“Потім був довгий період стагнації на фронті, західна преса казала, що ми видохлись і що треба домовлятися. Пройшов час, ми звільнили і Харківську область, і правий берег Херсонщини. І в Хресоні не було шалених вуличних боїв за рахунок тактики та того, що відрізали логістичні шляхи. 20-тисячна російська армія просто опинилася під загрозою оточення і знищення. Їм довелося тікати. З Кримом схожа ситуація. Це природна частина України. Ми пов’язані з територією півострова і логістикою, і комунікаціями. До Росії Крим “приєднали” мостом, який вже зараз зализує рани від американських та британських ракет. Якщо зруйнувати цей міст і продовжити наступ на Херсонщині, то фактично перекриємо шляхи зв’язку”, каже Рибачук.

Крим стане каменем на шиї Москви, додає експерт.

“Тому вже зараз звідти тікають росіяни. Зовсім не обов’язково покласти тисячі наших військових для звільнення півострову. А той, хто контролює його, контролює і безпеку судоходства, і Чорне море”, уточнює Рибачук.

Україна може перемогти Росію, зокрема, звільнити Крим вже 2023 року. Важливою умовою цього є військова допомога Києву з боку Заходу. Про це заявив генерал-лейтенант, колишній командувач американськими сухопутними військами в Європі Бен Годжес. Він переконаний, що Україна обов’язково переможе у війні.

Generated by Feedzy