Зеленський в останню мить скасував виступ перед Сенатом США — ЗМІ

Зеленський в останню мить скасував виступ перед Сенатом США — ЗМІ

Президент Володимир Зеленський несподівано скасував заплановане онлайн-звернення до сенаторів США.

Про це пишуть New York Times та Guardian з посиланням на лідера більшості у Верхній палаті Конгресу Чака Шумера.

Планувалося, що Зеленський долучиться до закритого брифінгу через конфіденційний відеодзвінок, організований за дорученням адміністрації президента США Джо Байдена. Глава української держави мав переконати республіканців підтримати виділення 61 мільярда доларів для України.

Однак «щось сталося в останню хвилину», заявив сенатор із Нью-Йорка Чак Шумер, не надавши більше пояснень. Саме Шумер анонсував появу Зеленського на закритій зустрічі у вівторок, 5 грудня. Він пояснював, що адміністрація Байдена запросила Зеленського виступити перед сенаторами, щоб вони «могли безпосередньо від нього почути, що саме поставлено на карту».

“Останнього разу, коли він говорив з нами, його послання було прямим і відвертим: без додаткової допомоги від Конгресу Україна не матиме засобів перемогти володимира путіна“, — сказав Шумер у Сенаті вранці 5 грудня.

Напередодні в Білому домі попередили, що Україна без чергового вливання фінансової допомоги від США може втратити критичні позиції на полі бою.

Водночас республіканці скептично ставляться до допомоги Україні, наполягаючи насамперед на посиленні захисту кордону із Мексикою, щоб призупинити потік мігрантів.

“Я сподіваюся, що всі наші члени проголосують проти“, — заявив лідер меншості в Сенаті Мітч Макконнелл.

Сенатор із Кентуккі був найвідвертішим прихильником продовження озброєння України у Республіканській партій, але зараз він виступає проти законопроєкту. Макконнелл пояснює, що хоче “довести до уваги, сподіваюся, в останній раз, що ми наполягаємо на суттєвих змінах кордону“.

Крім того, деякі республіканці вимагають “чіткішої стратегії” перемоги у війні.

Очікується, що Сенат проведе процедурне голосування щодо пакета допомоги для України, Ізраїля, Тайваню та безпеки кордону з Мексикою вже 6 грудня.