fbpx

Зіткнення поїздів у Греції: відома попередня причина

Зіткнення потягів у Греції найімовірніше сталося через людську помилку.

Розслідування найбільшої в історії країни залізничної катастрофи триває. Про це заявив прем’єр-міністр країни Кіріакос Міцотакіс, пише “BBC Русская служба”.

“Все у цій трагедії в основному вказує на людський фактор. Правосуддя зробить свою справу. Винні будуть притягнуті до відповідальності”, сказав Міцотакіс.

Пасажирський поїзд виконував рейс IC62 з Афін до Салонік. Назустріч йому тим же шляхом рухався вантажний потяг. У пасажирському поїзді перебувала переважно молодь, яка поверталася до Салоніків після канікул. Вантажний потяг перевозив морські контейнери.

За даними грецьких ЗМІ, швидкість обох потягів перед катастрофою становила близько 160 км/год.

Зіткнення було настільки сильним, що колеса та деталі обох потягів розлетілися на десятки метрів. Вагони пасажирського поїзда зійшли з рейок, один із них спалахнув.

Незабаром після катастрофи затримали начальника станції, який керував рухом поїздів у момент зіткнення. Йому оголосили підозру у вбивстві з необережності та порушенні правил безпеки руху.

Профспілка працівників залізниць Греції має намір провести 1 березня 24-годинний страйк через катастрофу.

Лідери профспілок заявили, що до аварії призвели хронічні проблеми та збіг безлічі факторів. Зокрема, брак персоналу та неробоче обладнання.

У ніч на 1 березня в Греції поблизу Евангелісмоса зіткнулися пасажирський та вантажний потяги. 350 людей перебували у потязі міжміського пасажирського сполучення Афіни-Салоніки. Унаслідок аварії чотири вагони пасажирського поїзда зійшли з рейок, два з них загорілися.

За останніми даними, внаслідок зіткнення вантажного та пасажирського поїздів у ніч на 1 березня загинули 43 особи, понад 85 постраждали.

Посольство України в Афінах на цей момент не має даних про те, чи були українські громадяни в пасажирському поїзді.

У зв’язку з катастрофою в Греції оголосили триденну жалобу. 1 березня міністр транспорту країни подав у відставку.

Generated by Feedzy