Злочини Росії 2024 року: Human Rights Watch оприлюднила звіт

Головна Сторінка » Злочини Росії 2024 року: Human Rights Watch оприлюднила звіт

Правозахисна організація Human Rights Watch у своєму звіті наголосила, що Росія 2024 року продовжувала широкомасштабні атаки на енергомережу та цивільну інфраструктуру України.

РФ також посилювала тиск на жителів окупованих територій, йдеться у звіті HRW.

“У 2024 році російські військові неодноразово завдавали ударів по густонаселених районах, спричиняючи руйнування та завдаючи страждань людям по всій території України. Більшість мирних жителів загинули від зброї вибухової дії з широкою зоною ураження, яка також завдавала пошкоджень житловим будинкам, лікарням, школам, об’єктам культурної спадщини та іншій цивільній інфраструктурі”, – пишуть правозахисники.

З січня по грудень 2024 року зафіксували щонайменше 459 обстрілів об’єктів медичної інфраструктури та медичних працівників. Серед них було 349 атак на медичні заклади, внаслідок яких зазнали поранень 119 працівників і 50 пацієнтів.

Усього з 24 лютого 2022 року по грудень 2024 року Всесвітня організація охорони здоров’я задокументувала 2195 атак на українські медзаклади, внаслідок яких загинули або отримали травми щонайменше 900 медпрацівників та пацієнтів.

З березня по серпень російські війська щонайменше 101 раз атакували об’єкти енергетичної інфраструктури України у 17 областях.

HRW вказали на систематичні і грубі порушеннях прав людини на окупованих Росією територіях України. Йдеться про позасудові страти, тортури, сексуалізоване насильство, арешти, депортації, викрадення цивільних. За оцінками української влади, станом на липень 2024 року Росія незаконно утримувала понад 14 тис.українських цивільних осіб, зазначається у звіті.

Окупанти примушували людей отримувати російські паспорти використовуючи переслідування, залякування, свавільні затримання та обмеження доступу до соціальних послуг.

“Представники російської влади на окупованих територіях України і надалі вживають заходів для витіснення української мови та навчальної програми і нав’язування російської системи освіти та російської мови викладання у навчальних закладах”, – вказують у звіті.

У Криму окупанти переслідують членів кримськотатарської громади, журналістів та інших осіб з активною позицією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакує Україну більшою кількістю дронів: британська розвідка

“Російська влада на окупованих територіях продовжує призов українських громадян до лав російської армії, що є воєнним злочином. Мобілізація також відбувається шляхом примусу, зокрема і щодо тих українців, які перебувають в ув’язненні”, – сказано у звіті.

Правозахисники також звертають увагу на жорстоке поводження з боку РФ з українськими полоненими.

“Російські військові продовжують катувати та жорстоко поводитися з українськими військовополоненими та цивільними особами, ув’язненими в Росії. Більшість в’язнів утримують у поганих умовах, без належного харчування та медичної допомоги. У жовтні Незалежна міжнародна слідча комісія ООН дійшла висновку, що “російська влада застосовувала катування українських цивільних осіб та військовополонених, що класифікується як злочин проти людяності”. Близько 80% колишніх військовополонених повідомляли про сексуальне насильство під час перебування в російському полоні”, – пише HRW.

Російські ударні безпілотники “Герань-2”, які є копією іранського Shahed-136, у 2024 році демонструють нестабільну роботу.

Американські чиновники пов’язують технічні проблеми цих дронів із впливом міжнародних санкцій, введених проти Росії.