9 липня віряни вшановують преподобного Давида Солунського.
Його постригли в монастирі святих мучеників Феодора та Меркурія. Але пізніше він побудував собі окремий курінь неподалік від Солуні. Там прожив близько 70 років.
Щодня Давид молився та дотримувався суворого посту, знемагав від холоду чи спеки. За це Бог послав йому дар зцілення. Він вмів лікувати людей та давати їм цінні поради.
Коли досягнув поважного віку міг навіть брати у руки палаюче вугілля. Помер близько 540 року.
Що не можна робити в цей день
Не можна вінчатися – шлюб буде коротким, але весілля гуляти можна і навіть треба.
Не можна просити в борг грошей – не зможете їх повернути і наживете собі ворога.
Не можна топтати суницю чи викидати її.
Не варто відмовляти людям у допомозі. Особливо, якщо це ваші друзі.
Заборонено ображати чи карати домашніх тварин – до сімейних проблем.
Що можна робити
У цей день прийнято збирати суниці в лісі для варення. Листочки сушать і заварюють з нього ароматний чай. Вважають, у суниці є магічні властивості. Якщо покласти в ліву кишеню три листочки суниці, то вони стануть талісманом – магнітом для фінансів. Також наші предки готували млинці та вареники з суницею. Хто спробує їх, весь рік не хворітиме.
Народні прикмети і традиції на 9 липня
якщо спекотно ще протягом 40 днів буде така погода;
засуха – грибів не буде до самої осені;
сонячний день до хорошої погоди протягом всього літа;
зранку багато роси, вродить чимало огірків.
За народним календарем 9 липня називали Суничником. Селяни вирушали у ліс на пошуки смачних ягід. Існувало повір’я, за яким вагітні повинні були носити в кишенях суниці, щоб їхні пологи були легкими. А ще з суниці варили компот, робили варення на зиму.
Також 9 липня в Україні святкують День рибалки. Це професійне свято встановили ще в 1995 році. Ним привертають увагу до робітників рибного господарства і подякувати за їхню старанність.
12 липня віряни вшановують апостолів Петра і Павла. У храмах проводять богослужіння.
Після переходу ПЦУ на новоюліанський календар дата святкування зміниться. То ж уже в 2024 році день Петра і Павла в Україні святкуватимуть 29 червня. Церковному святу завжди передує Петрів піст, який залежить від святкування Великодня. Цього року він почався 12 червня і повинен закінчитися 11 липня.