Німеччина відхиляє можливість розгортання своїх військових підрозділів в Україні.
Під час свого візиту до столиці Фінляндії, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус звернувся із закликом припинити обговорення цього питання, як повідомляє видання FAZ.
“Обговорення щодо розміщення військ Заходу на українській території не припиняються. З Берліна лунають заклики до припинення таких дискусій. В дійсності, ніхто не бажає бачити наземні війська на території України. Обговорення продовжуються, але ми досягли критичної точки. Саме тому ми повинні зупинитися на цьому етапі. Ми не повинні ставати учасниками війни. Це і є причина, чому ракети Taurus досі не були доставлені”, – зазначив він.
Пісторіус також висловив думку, що використання далекобійних ракет не вирішить результат війни. Його підтримав фінський колега Антті Хаккяне, який також висловився проти розміщення військ і підкреслив, що союзники України мають зосередитись на інших аспектах підтримки.
“Однак всі згодні з тим, що необхідно збільшити допомогу у вигляді озброєнь, боєприпасів та фінансових ресурсів, і саме на цьому нам потрібно зараз зосередитися”, – сказав Хаккяне.
26 лютого президент Франції Еммануель Макрон організував у Парижі саміт лідерів, під час якого не виключив можливість відправлення західних військ до України.
У відповідь на заяви Макрона, ряд країн НАТО, включно з Польщею, США, Німеччиною, Чехією, Канадою та Великою Британією, публічно висловилися проти ідеї відправлення військових контингентів в Україну. Можливість відправки військ не була відхилена прем’єр-міністром Естонії Каєю Каллас та міністром оборони Литви Арвідасом Анушаускасом, який зазначив, що мова йде лише про навчальні місії. Генерал Онно Ейхельсгейм, глава Генштабу армії Нідерландів, висловився за залишення всіх можливостей відкритими.