“Тримати Україну у сфері впливу за допомогою пісень, фільмів, серіалів для Росії найпростіше” – Фоззі

Головна Сторінка » “Тримати Україну у сфері впливу за допомогою пісень, фільмів, серіалів для Росії найпростіше” – Фоззі

Для росіян музика стала одним з інструментів впливу і втримання України в орбіті, тож із 2000-х Україна зіткнулась із безпрецедентною експансією російського шоубізнесу та витісненням з ефірів україномовних виконавців.

Про це розповів музикант Фоззі (Олександр Сидоренко) у документальному фільмі “Моя прекрасна колонізація”. Фільм досліджує, яким чином десятиліттями Росія формувала образ “спільного культурного простору” та знищувала українську культурну самоідентичність.

У середині 90-х-на початку 2000-х Україна вибухає талантами. “Я тоді працював на радіо і пам’ятаю, який проривний продукт був. Наприклад, “Весна” Воплів Відоплясова, хіти Ірини Білик – “Я пливу у човні”, “Так просто”… Це були такі проривні безпрецедентні треки, які пробивали дорогу українській музиці саме в ФМ просторі, який тоді з’явився”, – пригадує Фоззі.

Але імперія вступає у боротьбу за вплив, застосовуючи цілий арсенал ідеологічних інструментів: поступово україномовні пісні були витіснені з ефірів ТБ і радіо як неформат, їх заполонили російські виконавці, а українські стали переходити на російську.

Фоззі пригадує, як незабаром ситуація змінилась настільки, що пробитися в ефір з українською музикою було майже неможливо. “Я пам’ятаю, що потрапити, скажімо, в ефір програми “Мелорама” на каналі “Інтер” ми могли, тільки повернувшись з фестивалю в Москві”.

Виконавці з Росії заполонили ефіри та фестивалі. Шоубізнес став “десантом” російської інформаційної армії, а вже за ним поїхали танки.

“Пісня – найзручніша форма поширення. Книжки не всі читають, пісні слухають всі, і навіть дитина може повторити. Тож тримати при собі за допомогою пісень, фільмів, серіалів – це найпростіше”, – зазначає Фоззі.

“Російська культурна політика на українському напрямі була повністю інтегрована в загальну стратегію ліквідації української державності. Постріли ідеологічної зброї вражали не тіло, а мозок українців”, – стверджує автор фільму Олег Манчура.

Фільм “Моя прекрасна колонізація” вже доступний в Youtube. У суботу, 30 листопада, о 22:00 фільм покаже телеканал Еспресо.

У фІльмі “Моя прекрасна колонізація” люди, які безпосередньо брали участь та спостерігали за культурними процесами останніх десятиліть, – співаки і музиканти Олександр Пономарьов, Фоззі, Олег Скрипка, продюсер і музичний критик Олександр Ягольник, журналіст і публіцист Віталій Портников, ексмедіаменеджер та член парламентського комітету з гуманітарної політики Микола Княжицький – діляться своїми думками, як росіянам вдалось придушити злет української популярної культури 90-х, чому в українському шоу-бізнесі з’явилися “артисти-зрадники”, як українська культура змогла вистояти та розпочати нове відродження та чому підтримувати своє – це не лише модно, а й життєво необхідно.