РФ змінює вектор наступу та перекидає війська з Донбасу

Головна Сторінка » РФ змінює вектор наступу та перекидає війська з Донбасу

Останні переміщення російських військ вказують на можливу зміну напряму основних наступальних зусиль.

Про це сказано у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зокрема, перекидання підрозділів до північної частини Сумської області може свідчити про реалізацію задуму Володимира Путіна зі створення так званої “буферної зони” вздовж українсько-російського кордону.

У звіті зазначається, що нещодавня заява президента РФ про необхідність формування “буферної зони”, а також постійні спроби повністю окупувати Луганську, Донецьку, Запорізьку та Херсонську області, демонструють прагнення Кремля до подальшої агресії попри обмежений ресурсний потенціал країни.

У матеріалі також згадується аналітика українського військового експерта Костянтина Машовця, який повідомив про передислокацію підрозділів 752-го мотострілецького полку (3-тя мотострілецька дивізія, 20-та армія, Московський військовий округ) та 200-ї окремої мотострілецької бригади (14-й армійський корпус, Ленінградський військовий округ) на північ Сумщини.

За словами Машовця, частини 200-ї бригади наразі дислокуються поблизу села Володимирівка, що розташоване на північ від Сум, а також у селі Гордєєвка на території Росії, неподалік від українського кордону. Тим часом сили 752-го полку продовжують перебувати біля Борової на Харківщині та в районі Лиману на Донеччині, де вони присутні щонайменше з середини 2024 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Партизани сповільнили постачання зброї РФ на Курщину

Інститут вивчення війни (ISW) нагадує, що 200-та бригада брала активну участь у боях на напрямку Бахмут – Часів Яр, який тривалий час залишався пріоритетним для російського командування. Востаннє їхню присутність у Часовому Ярі фіксували 6 травня. Проте наразі немає незалежного підтвердження, що ці ж підрозділи вже задіяні в боях на території Сумщини, хоча спостереження триває.

Аналітики також підкреслюють, що російським військам не вдалося прорвати оборону ЗСУ на заході та південному заході від Часового Яру. Це ускладнює плани Москви щодо потенційного наступу на Костянтинівку й загалом на цьому відтинку фронту.

ISW вважає, що передислокація підрозділів із району Часового Яру може свідчити про призупинення наступальних планів у напрямку Костянтинівки. Це відповідає попереднім оцінкам аналітиків, згідно з якими Росія наразі не має достатньо резервів для ведення наступу одночасно на кількох ділянках фронту.

“Відведення частин із цього району, ймовірно, свідчить про спробу РФ продовжити наступ у Донецькій області, паралельно зусилюючи тиск на північні регіони України – Сумщину, Чернігівщину та Харківщину. Російське командування, можливо, вважає, що саме на Сумщині перспективи для просування є більш реалістичними, ніж під Часовим Яром”, – йдеться у звіті.

У ISW раніше також зазначали, що Кремль може використовувати створення так званих буферних зон як інструмент для обґрунтування нових територіальних претензій за межами вже частково окупованих Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.

Російські війська з середини квітня активізували штурмові дії в районі населеного пункту Тихе на Харківщині.

За їхніми даними, ворог здійснив перші серйозні атаки 13-15 квітня, що дозволило йому незначно просунутись у цьому районі. Відтоді російські сили періодично намагалися покращити свої позиції, і останніми днями ці спроби виявились частково успішними.