В роботі Верховної ради з 2022 року очікуються суттєві зміни, в тому числі в Регламенті, для чого планується внесення законодавчих пропозицій щодо внесення змін до законів України у сфері парламентського права.
Планується введення у промислову експлуатацію Єдиної автоматизованої системи документообігу, яка має запрацювати з початку сьомої сесії, та пропозиції про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України.
Члени Робочої групи заслухали інформацію Голови Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергія Кальченка.
Він доповів про підготовлену порівняльну таблицю змін до Регламенту. Це зачіпає відновлення у Регламенті тих глав, які стосуються діяльності коаліції парламентських фракцій і опозиції. А також пропозицій, які є вже у законопроектах, що знаходяться у Комітеті на розгляді, а також питання документообігу (відмови чи невідмови від паперових носіїв).
Голова Робочої групи, Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко відзначив необхідність унормування кількостей законів, законопроектів, правил.
Також наголосив на терміновому унормуванні статусу коаліції і опозиції та діалогу між ними. На його думку, потрібно приймати рішення щодо розблокування постанов про відхилення попередніх рішень, правок, процедур, графіка пленарного тижня тощо.
Корнієнко ще висловився про:
- перегляд формату проведення «години запитань до Уряду»;
- внесення змін до супутніх до Регламенту законів «Про статус народного депутата», «Про тимчасові слідчі комісії» та інших;
- питання відповідальності народних депутатів, можливості проведення дискусії навколо Етичного кодексу поведінки.