Байден зробив гучну заяву про війну в Україні

Байден зробив гучну заяву про війну в Україні

Україна здатна зупинити російського диктатора Володимира Путіна у прагненні знищити її.

Про це президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден заявив на відкритті саміту НАТО у Вашингтоні, передає Reuters.

“Агресивна путінська війна проти України триває. Путін хоче не менш як підпорядкування України й кінця українській демократії, знищення її людей, культури. Стирання України з лиця землі. Ми знаємо, що Путін не зупиниться на Україні, але не думайте хибно. Україна може і зупинить Путіна”, – сказав він.

Звертаючись до союзників по НАТО, Байден відзначив, що вони разом створили глобальну коаліцію на підтримку України, а Росія вже зазнає поразки в цій війні.

“Минуло понад два роки війни, яку обрав Путін. І його втрати приголомшливі. Понад 350 тис. російських військовослужбовців мертві чи поранені. Багато молодих людей залишили Росію, тому що більше не бачать свого майбутнього там. А Київ, який мав би здатися за п’ять днів, пам’ятаєте коли ми говорили про це? Стоїть і існує сьогодні – через два роки! Ми знали, що Путін був упевнений, що НАТО зламається, не витримає. Але сьогодні НАТО сильніше, ніж будь-коли у своїй історії”, – наголосив президент США.

Міністр оборони Нідерландів під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським в Одесі наголосив на важливості військової підтримки нашої держави, зокрема в постачанні літаків F-16.

Зеленський акцентував, що Україна чекає на прибуття нідерландських винищувачів F-16, які допоможуть закрити українське небо та запобігти атакам РФ на наші міста та громади.