Футбольні матчі йтимуть менш як 90 хвилин

Головна Сторінка » Футбольні матчі йтимуть менш як 90 хвилин

Перший розіграш Кубка світу з футболу відбувся 1930-го. Відтоді пройшов 21 турнір. Змагань не проводили з 1938-го по 1950-й через Другу світову війну.

Турнір організовують раз на чотири роки. Проте Міжнародна федерація футболу ФІФА хоче, щоб проходив кожні два.

 Це частина запропонованої мною реформи міжнародного календаря, говорить глава відділу ФІФА з глобального розвитку футболу Арсен Венґер, 72 роки. Вважаю, варто скоротити число відбіркових матчів, змінити розклад і створити вікно для міжнародного турніру після завершення сезону.

Також Венґер анонсував правило автоматичної фіксації офсайду, що запрацює з наступного року. А президент мадридського “Реала” Флорентіно Перес запропонував скоротити час футбольного матчу. Нині гра триває 90 хвилин.

Чи потребує футбол нововведень і яких саме?

 Найближчі 30 років Кубок світу проводитиметься за старим календарем. Світовий футбол більше контролюється не федераціями, а клубами. Вони проти ущільнення календаря, каже футбольний журналіст Кирило КРИЖАНОВСЬКИЙ, 42 роки. Після великих турнірів клубам важко отримати збалансований склад. Бо зазвичай найкращим гравцям надається додатковий відпочинок. Тому перші місяці нового сезону лише набирають форму.

Чи варто міняти формат Кубка світу для збільшення інтересу до нього?

 Ні. Це один із найвідоміших спортивних турнірів в історії людства. Жодні зміни на його популярність не вплинуть. Формат і підходи потрібно було реформувати після геополітичних змін на початку 1990-х, коли розпалися СРСР, Югославія та Чехословаччина. Зараз такої потреби немає.

Запровадять правило автоматичної фіксації офсайду

Розширення чемпіонату Європи себе виправдало?

 Дискусійне питання. Важливо розуміти, що є мірилом успіху. Стало більше грошей і матчів, зросла кількість уболівальників на трибунах і біля телевізорів. Однак рівень не піднявся. Почастішали нікому не цікаві поєдинки.

Зараз у фінальному турнірі грають 24 команди, а було 16. І це був оптимальний формат.

З’явилися два турніри: Ліга націй для збірних і Ліга конференцій для клубів. Вони мають майбутнє?

 Для великих клубів і збірних ні. Ми вже бачили це на прикладі Кубка Інтертото (розігрувався у 19952008 роках. Країна) та ставлення клубів із серйозних чемпіонатів до Ліги Європи.

Навесні була спроба організувати Суперлігу, що провалилася. Назавжди?

 Рано чи пізно турнір запустять. Остання спроба була сира й непродумана з юридичної та організаційної точок зору. Цей досвід врахують і топклуби згодом відокремляться від решти футбольної Європи.

Ліга чемпіонів досконалий за форматом турнір чи потребує реформи?

 З одного боку, на груповому етапі багато прохідних матчів. З другого а як по-іншому футбольним фанатам з України, Молдови, Угорщини, Чехії, Білорусі, Польщі “торкнутися” зустрічей найвищого рівня?

Реформувати змагання на користь великих клубів створити ту ж саму Суперлігу, але під егідою УЄФА. Зміни на користь маленьких спричинять невдоволення у топів. Тонка межа. Гадаю, що глобальних реформ найближчими роками не буде.

Які перспективи у правила автоматичної фіксації офсайду?

 Його запровадять, щойно технології дадуть змогу фіксувати положення поза грою з більшим відсотком правильних рішень, ніж зараз у помічників арбітра. І правильно. Але за будь-якою новацією стоїть людський фактор. Усе може бути не так ефективно, як на словах.

90 хвилин поєдинку забагато для футболу?

 Це чимало для тих, хто грає матчі у Play Station або звів своє сприйняття цього спорту до перегляду результатів і нарізок моментів. Тобто для більшості молоді. Тому все йде до перегляду часу. Гроші й динаміка розвитку людства диктують свої правила.

Пандемія зумовила запровадження норми про п’ять замін. Це правильно?

 З урахуванням збільшення кількості матчів, інтенсивності гри, травматизму спортсменів це благо для футболу.

Велика кількість зустрічей створює проблему відновлення й травматизму гравців. Як її вирішити?

 Необхідні грамотні вкладення в медичний штаб. Це не лише вчасна виплата зарплат лікарям і масажистам, а й придбання необхідного обладнання для відновлення спортсменів, використання найсучасніших методик. Багато залежить і від футболістів та їхнього підходу до підготовки й відновлення.