Подолання наслідків коронакризи, відновлення платоспроможності ФГВФО, скорочення NPL у державних банках, розширення системи гарантування вкладів – це ті аспекти, які перебувають під пильною увагою Ради з фінансової стабільності за останній рік. Про це повідомляє Мінфін.
Упродовж 2020 – 2021 років ухвалювалися найактуальніші для фінансової стабільності питання, зокрема відновлення платоспроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Рада узгодила низку рішень для відновлення платоспроможності ФГВФО, зокрема, підтримала запропоновану ФГВФО концепцію законодавчого запровадження механізму врегулювання спорів щодо повернення активів неплатоспроможних банків між ексвласниками та Фондом, схвалила реструктуризацію боргових зобов’язань ФГВФО шляхом переведення їх в умовні зобов’язання та визначила джерела їх погашення; визначила особливості входження АТ «Ощадбанк» до системи гарантування вкладів фізичних осіб; погодила поступове збільшення гарантованої суми вкладів до 600 тис. грн із 01 січня 2023 року.
Ми вирішили висвітлити ключові рішення відновлення платоспроможності ФГВФО, а також умов та термінів поступового збільшення гарантованої суми вкладів до 600 тис. грн.
Відновлення платоспроможності ФГВФО та підвищення гарантованої суми вкладу
У вересні 2020 року Рада продовжила обговорення реструктуризації заборгованості ФГВФО. Наразі капітал Фонду гарантування залишається від’ємним. Накопичених коштів ФГВФО вистачає лише для розрахунку за борговими зобов’язаннями, але не для подолання майбутніх криз.