Із Google дозволили видаляти доведену брехню

Із Google дозволили видаляти доведену брехню

Німеччина дозволила цензурити Google та інші пошукові системи за публікацію неправдивих матеріалів. У країні за наявності доказової бази дозволили видаляти з пошуку публікації, що містять неправдиві факти.

Відповідне рішення 23 травня прийняла Федеральна судова палата ФРН на підставі постанови Європейського суду, передає DW.

“Такі компанії як Google не зобов’язані особисто аналізувати ті чи інші публікації на достовірність. Але у разі надходження відповідних запитів і надання доказів неправдиві матеріали видалятимуть. Водночас потерпілий має право вимагати видалення контенту лише в обґрунтованих випадках”, сказано у судовому рішенні.

У країні вже існує низка прецедентів з позивачами зі сфери фінансового ринку. Йдеться про декілька “критичних” публікацій про їхню модель капіталовкладень, в яких суд дозволив видалити фотографії фігурантів статей.

Компанія Google розробляє нову пошукову систему на базі штучного інтелекту. Вона також працює над оновленням штучного інтелекту для вже існуючого пошуковика.