Великий піст: чим замінити м’ясо

Великий піст: чим замінити м’ясо

Великий пост для православних вірян триватиме з 18 березня по 4 травня. Протягом цього періоду деяким вірянам може бути складно уникнути спокуси споживати м’ясо або продукти, схожі на нього.

“Вагомо” з’ясувало, які альтернативи можуть задовольнити потребу в білках, яку зазвичай забезпечує м’ясо.

Гриби вважаються одними з найкращих замінників м’яса, пропонуючи великий вибір страв для приготування, таких як котлети, вареники, супи та багато іншого.

Соєві продукти також є відмінною альтернативою м’ясу, дозволяючи створювати котлети, стейки, відбивні, а також легко доступні у вигляді напівфабрикатів у магазинах.

Бобові, включаючи горох, сочевицю, квасолю, слугують джерелом білка, з яких можна приготувати смачні гарніри, а квасоля ідеально підходить для тушкування.

Кіноа можна варити як кашу або використовувати для приготування котлет, додавши овочі, а потім смажити на сковорідці або запікати. Горіхи також є цінним джерелом білка та корисних жирів.

Заміна м’яса звичайними крупами, такими як кукурудза, гречка, рис, вівсянка, є ефективною, оскільки вони містять значну кількість протеїнів.

Експерти рекомендують складати індивідуальний раціон під час посту, щоб уникнути негативних наслідків для здоров’я, особливо для жінок, у яких можуть виникати проблеми з волоссям та шкірою.

Нутриціолог Аліна Олійник підкреслює важливість білка для організму та рекомендує джерела білка, такі як соя, сочевиця, нут, квасоля, горох, кіноа, пшениця, пшоно, перловка, гречка, соєвий сир Тофу та спіруліна.

Вона радить регулярно вживати крупи, замочувати бобові для поліпшення їх засвоєння та додавати до раціону шпинат, брюссельську капусту, броколі, а також розглянути можливість використання ізолятів або протеїнів для забезпечення норми білків під час посту.

Початок Великого посту 18 березня символізує початок найсуворішого періоду у християнській традиції, проте церква дозволяє певним категоріям людей не обмежувати себе у споживанні м’яса та молочних продуктів з огляду на здоров’я.