Країни НАТО намагалися відмовити Кремль від вторгнення в Україну – Столтенберг

Головна Сторінка » Країни НАТО намагалися відмовити Кремль від вторгнення в Україну – Столтенберг

Країни-члени Північноатлантичного альянсу намагалися відмовити Росію від нападу на Україну торік.

Для цього “використовували усі дипломатичні та політичні канали”. Нині змістовний діалог між НАТО та Росією неможливий. Про це заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг на презентації звіту НАТО за 2022 рік, пише “Голос Америки”.

Він зазначив, що країни-члени Альянсу “багато років працювали над змістовним діалогом з Росією”, але “Росія відійшла від цієї мети”.

“Ми використали всі зусилля, щоб спробувати запобігти вторгненню в Україну. Але після вторгнення це (діалог. Gazeta.ua) втратив сенс. Ми не можемо вести ніякого змістовного діалогу з країною, яка несе відповідальність за незаконну агресію проти сусідньої України”, пояснив Столтенберг.

Генсек констатував, що безпекова ситуація у Європі змінилася вже на довгу перспективу. Столтенберг впевнений, що президент РФ Володимир Путін “хоче іншої Європи… прагне контролювати своїх сусідів”.

Тож, у разі закінчення війни, в Україні країни НАТО повинні дбати про безпеку, нарощувати виробництво боєприпасів, посилювати захист критично важливої інфраструктури, включаючи підводні кабелі та трубопроводи, сказав він.

Столтенберг повторив, що Путін “зробив велику стратегічну помилку”, коли напав на Україну.

“Він недооцінив сталевий опір українського народу”, сказав очільник НАТО.

За його словами, одним з прорахунків Путіна стало неврахування “безпрецедентної підтримки України” з боку Альянсу.

Столтенберг зазначив, що від початку великої війни члени НАТО надали Києву безпрецедентну підтримку, виділивши понад $120 млрд військової, гуманітарної та фінансової допомоги минулого року.

“Хоча Сполучені Штати є найбільшим донором, але Європа та Канада надали понад половину загальної допомоги”, уточнив він.

При цьому додав, що європейські країни прийняли майже 5 млн українських біженців.

Росія незабаром може спробувати розпочати ще один наступ в Україні одразу за кількома напрямками, заявив представник Білого дому Джон Кірбі.

24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабну агресію. Російські війська атакували державний кордон України з півночі, сходу та Криму. Тоді Володимир Путін заявив про “спеціальну воєнну операцію” для “демілітаризації і денацифікації” України.

Агресію РФ проти України підтримують 74% росіян.