Російська Федерація продовжує переговори щодо завершення війни проти України, однак висуває нереалістичні умови, які залишають процес у підвішеному стані.
Про це повідомляє The New York Times, посилаючись на власні джерела.
За інформацією видання, Росія пропонує надто жорсткі вимоги, які не відповідають реальному стану справ на фронті. Попри деяке просування, російські війська не досягли стратегічної переваги над українською армією. Однак Москва наполягає на суттєвих поступках – зокрема, обмеженні чисельності українських Збройних сил та скороченні озброєння. Найбільш абсурдною умовою є вимога передачі чотирьох тимчасово окупованих областей, які Росія вважає частиною своєї території.
Ці ультиматуми стали викликом і для адміністрації Дональда Трампа, яка бере участь у переговорах. Віце-президент США Джей Ді Венс раніше наголосив – Кремль вимагає території, яку навіть не контролює. Він підкреслив, що такі очікування – безпідставні.
Як зазначає NYT, подальший перебіг переговорів значною мірою залежатиме від того, чи зможе Вашингтон переконати Путіна, що дипломатичні зв’язки зі США принесуть йому більше вигоди, ніж продовження затяжної війни. Проте Кремль, ймовірно, покладається на поступовий тиск і виснаження української оборони.
Росію, схоже, не лякають нові санкції. ЄС уже наблизився до ухвалення нового пакету обмежень, зокрема проти тіньового флоту РФ. Водночас Трамп, попри гучні заяви, поки не ініціював жодних додаткових санкцій.
Експертка Карнегі Центру Тетяна Станова вважає, що Путін очікує на психологічний прорив: він розраховує, що через втому суспільства та можливі провали в обороні українська еліта тиснутиме на владу з вимогою йти на поступки. За її словами, у Кремлі вірять, що врешті-решт Зеленському скажуть піти, а переговори з Путіним почнуть інші.
При цьому російський лідер прагне не зруйнувати відносини з Трампом – найбільш сприятливим для Москви президентом США за останні роки. Саме з цим, ймовірно, пов’язане рішення РФ ініціювати новий раунд перемовин.
Володимир Путін затвердив склад делегації на переговори з Україною в Туреччині. Самого Путіна в списку немає.
У той же час президент України Володимир Зеленський поїде до Туреччини навіть у разі відмови очільника Кремля Володимира Путіна від прямого контакту
“Це буде чіткий сигнал для всього світу, що Росія не бажає йти на мирне врегулювання”, – повідомив очільник Офісу президента Андрій Єрмак.
Він наголосив на тому, що керівник української держави буде у Стамбулі.