fbpx

Китай та Росія хочуть “обійти” долар

Китай та Росія хочуть “обійти” долар

Китай та Росія мають намір спробувати розробити систему, яка дозволить уникнути використання долара.

Однак їм цього буде вкрай важко досягти. Про це заявила глава Мінфіну США Джанет Єллен під час виступу перед Палатою представників щодо бюджету на 2024 фінансовий рік.

“Я впевнена, що долар залишиться світовою резервною валютою ще довгий час, незважаючи на різні спроби створити системи, щоб обійти його”, – зазначила міністр.

Єллен також вказала, що Сполучені Штати “отримують значну вигоду від того, що долар є світовою резервною валютою”.

“Це важливий спосіб знизити вартість позик, які федеральний уряд виплачує за своїм боргом. І я б сказала, що при введенні санкцій та спробах вирішити глобальні проблеми, такі як вторгнення Росії в Україну, той факт, що долар так широко використовується у транзакціях, полегшує нашу здатність запроваджувати санкції, – пояснила глава Мінфіну.

Уранці 20 березня Сі Цзіньпін прибув у Росію. Офіційний візит тривав три дні. Голова КНР став першим світовим лідером, який зустрівся з Володимиром Путіним після видачі ордера на його арешт.

По прибуттю в РФ Цзіньпін заявив, що очікує від візиту “нового імпульсу в російсько-китайських відносинах”. Також каже, що Китай готовий разом з Росією “стояти на варті світопорядку, що ґрунтується на міжнародному праві”, цитують його росЗМІ.

Generated by Feedzy