Лиховій пояснив ситуацію з укріпленнями на передовій

Україна почала будувати укріплення на передовій ще кілька місяців тому.

Інженерні війська працюють над зведенням фортифікацій цілодобово. Про це в ефірі телемарафону сказав речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

“Велика частина негативних іміджевих висновків, які робляться стосовно того, що нібито в нас укріплень немає, на жаль, працюють у руслі російської пропаганди і компрометують не тільки командування, а в першу чергу воїнів інженерних військ, які виконують просто титанічну роботу вдень і вночі – зі зведення фортифікацій”, – розповів речник.

При цьому Лиховій наголосив, що ця робота почалася не після виходу з Авдіївки, вона триває мінімум від грудня. Він додав, що особисто побував там, де будуються ці фортифікації.

“Якщо ворог хоче знайти свою смерть на Авдіївському напрямку, хай наступає там, де на другому рубежі оборони нібито немає укріплень”, сказав він.

Речник погодився, що укріплень багато не буває, і всі хочуть, щоб їх було більше.

“Але потрібно усвідомлювати, що це не може бути стіна, як у серіалі “Гра престолів”. Те, що є насправді, що існує, що вже створено і посилюється, це величезна мережа запасних позицій, це взводні опорні пункти, розгалужені зигзагоподібні траншеї завдовжки сотні метрів із вогневими комірками, щілинами перекриття. Подекуди з броньованими капсулами безпеки, подекуди є вогневі споруди, залізобетонні бункери. Є капоніри для танків, протитанкові рови, є також мінні загородження При цьому як неподалік від лінії зіткнення, так і на другій і третій лініях оборони”, пояснив він.

Ці споруди призначені для того, щоб зупинити противника в разі його подальшого наступу в Донецькій області, резюмував Лиховій.

Раніше ЗМІ повідомляли, що українські військові спішно риють укріплення, аби не допустити просування окупантів на Донеччині. У матеріалі видання LeMonde зазначається, що усього за три кілометри за лінією українського фронту нещодавно зʼявилися рови довжиною в сотні метрів. Зведення укріплень суттєво ускладнює як активність ворожих дронів, так і відсутність призначеної для цього техніки.