В ході тривалого експерименту міжнародна команда вчених зуміла частково повернути зір людині. Для цього використовувався імплант, інтегрований в кору головного мозку.
Рішення обійти неробочі зорові сенсори прийшло дослідникам з очного центру Джона А. Морана в університеті Юти і Університету Мігеля Ернандеса в Іспанії.
Шляхом складної нейрохірургічної операції в головний мозок 60-річної Верни Гомез імплантували набір мікроелектродів. Пристрій під назвою Moran / Cortivis отримав прямий контакт із зоровою корою і пов’язаний зі спеціальними окулярами, оснащеними вбудованими камерами.
Робота приладу здійснюється наступним чином: імплант стимулює нейрони, виробляючи фосфени, які сприймаються як точки білого світла, з яких і створюється картинка.
На навчання і післяопераційне відновлення пішло 6 місяців, після чого пацієнтка виявилася здатна розрізняти букви, межі ліній і багато інших об’єктів. Для поліпшення результатів було розроблено програмне забезпечення у вигляді гри, що дозволило жінці звикнути до нових відчуттів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Операція при катаракті повертає втрачений зір
Дослідники відзначають, що операція пройшла безболісно, а результати дозволяють сподіватися, що в майбутньому наука зможе вирішувати проблеми зору набагато ефективніше.
Ретинопатія – це ускладнення цукрового діабету, що вражає сітківку ока та характеризується появою нових судин у ній. Ці новоутворені судини є дуже тонкими і являються причиною крововиливів та набряку сітківки. З часом зір слабне і може настати незворотна сліпота. Захворювання виявляють щонайменше у кожної другої особи з цукровим діабетом.