Міжнародний валютний фонд на тлі повномасштабної війни в Україні дав найгірший за останні 30 років прогноз для світової економіки.
Очільниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що в наступні п’ять років світова економіка зростатиме в середньому на 3% (останній прогноз фонду 2,9%) на рік, пише Bloomberg. Це найгірша динаміка з 1990 року, оскільки в останні 20 років світовий ВВП зростав в середньому на 3,8% на рік.
“Близько 90% країн із розвиненою економікою цьогоріч сповільнять зростання, оскільки жорстка монетарна політика чинить тиск на попит і уповільнює економічну активність у Сполучених Штатах Америки та єврозоні. У зв’язку зі зростанням геополітичної напруженості і все ще високою інфляцією надійне відновлення залишається недосяжним”, сказала Георгієва.
У МВФ вважають, що країни з низьким рівнем доходу потерпатимуть від ослаблення попиту на їхній експорт. Дохід на душу населення там залишається нижчим, ніж у країн, що розвиваються. Бідність та голод можуть посилитися, сказано у прогнозі. Фонд закликав світові держави вживати заходів щодо підвищення продуктивності.
Міжнародний валютний фонд визначив 19 структурних маяків, які Україна пообіцяла виконати у рамках програми співпраці на $15,6 млрд.
Першочерговими пунктами є призначення голови Національного антикорупційного бюро, затвердження урядом та подача до Верховної Ради зміни до бюджету й доручення з боку уряду Міністерству фінансів розробити бюджетну декларацію на 2024-2030 роки.