На нових китайських телефонах є програми цензури і кібершпіонажу – міноборони Литви

Головна Сторінка » На нових китайських телефонах є програми цензури і кібершпіонажу – міноборони Литви

Міноборони Литви попередило, що покупці мають викинути свої китайські телефони і не купувати нові.

У звіті литовського “Національного центру кібербезпеки” йдеться, що вони протестували мобільні телефони 5G від китайських виробників. Аналітики з’ясували, що в телефоні Xiaomi є інструменти цензури, а модель Huawei може бути вразлива до кібератак. У Huawei заявили, що ніякі призначені для користувача дані не відправляють назовні. Про це пише ВВС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одна з найбільших китайських компаній може збанкрутувати

“Ми рекомендуємо не купувати нові китайські телефони і якомога швидше позбуватися від вже придбаних”, – сказав заступник міністра оборони Литви Маргиріс Абукявічюс.

У звіті йдеться, що на телефоні Xiaomi Mi 10T 5G встановлено програмне забезпечення, яке може піддавати цензурі такі терміни, як “Вільний Тибет”, “Хай живе незалежний Тайвань” або “Рух за демократію Гонконгу”. У ньому близько 450 словосполучень, які можуть бути піддані цензурі системними додатками телефону Xiaomi, включаючи інтернет-браузери за замовчуванням.

В Європі ця можливість була відключена на цій моделі, але в звіті йдеться, що її можна дистанційно активувати в будь-який час. Xiaomi новину не коментує. Дослідження також показало, що телефони Xiaomi передавали зашифровані дані про використання телефону на сервер у Сінгапурі.

Популярність виробника цих смартфонів в світі різко зросла завдяки доступним моделям. У другому кварталі 2021 року виручка Xiaomi зросла на 64%, порівняно з роком раніше.

У звіті також відзначено недолік телефону Huawei P40 5G, який піддає користувачів ризику порушення кібербезпеки. Магазин додатків Huawei AppGallery направляє користувачів в інтернет-магазини, де деякі додатки оцінені антивірусними програмами як шкідливі або заражені вірусами. У Huawei повідомили, що компанія дотримується законів і постанов країн, де працює, і приділяє пріоритетну увагу кібербезпеці та конфіденційності.

Звіт публікується на тлі зростання напруженості між Литвою і КНР. Минулого місяця Пекін зажадав, щоб Вільнюс відкликав свого посла з Пекіна, і заявив, що відкличе свого з Вільнюса. Скандал почався, коли Тайвань оголосив, що його місія в Литві будуть називатися “Тайваньским представництвом”.

Інші тайванські представництва в Європі та США використовують назву столиці Тайваню, Тайбей, щоб уникнути згадки про сам острів, який КНР вважає своєю територією. Тайвань же вважає себе окремою країною.

Суперечки між США і Китаєм несуть загрозу для всього світу. Про це 19 вересня заявив генсек ООН Антоніу Гутерріш.