Країна-агресор прагматично протискає прискорення узгодження газогону «Північного потоку-2», не бронюючи додаткові потужності через Україну.
Європа опинилася на межі енергетичної кризи, в той час, як ціна газу перевищували рівень $800 за 1 тис. куб м. Ціни на газ в Євросоюзі продовжували зростати, встановлюючи історичні рекорди в щоденному режимі.
Утім, колапсу не сталося. Норвегія врятувала Європу, ціна газу в ЄС впала майже на $200 за кілька годин. Проте такою ситуація на ринку була недовго. Попри те, що Європарламент закликав до розслідування проти «Газпрому» через зростання цін на газ, країна-агресор продовжує зменшувати постачання газу на європейський ринок, штовхаючи ціни доверху через суттєве звуження пропозиції сировини.
Ми вирішили висвітлити розвиток подій на європейському газовому ринку формуючи небачену цінову кон’юнктуру.
Стратегія країни-агресора “Північний потік-2” в дії: реакція ЄС та наслідки
Країна-агресор прагматично протискає прискорення узгодження газогону “Північного потоку-2”, не бронюючи додаткові потужності через Україну.
Європа опинилася на межі енергетичної кризи, в той час, як ціна газу перевищували рівень $800 за 1 тис. куб м. Ціни на газ в Євросоюзі продовжували зростати, встановлюючи історичні рекорди в щоденному режимі.
Утім, колапсу не сталося. Норвегія врятувала Європу, ціна газу в ЄС впала майже на $200 за кілька годин. Проте такою ситуація на ринку була недовго. Попри те, що Європарламент закликав до розслідування проти “Газпрому” через зростання цін на газ, країна-агресор продовжує зменшувати постачання газу на європейський ринок, штовхаючи ціни доверху через суттєве звуження пропозиції сировини.
Ми вирішили висвітлити розвиток подій на європейському газовому ринку формуючи небачену цінову кон’юнктуру.
Група депутатів Європарламенту зробили звернення до Єврокомісії з клопотанням щодо початку антимонопольного розслідування проти “Газпрому” у зв’язку з ситуацією на європейському газовому ринку, де ціни зросли на 300% з початку 2021 року.
Європарламентарі з Польщі та країн Балтії, чисельністю 40 осіб, закликають розслідувати дії “Газпрому” на предмет порушення антимонопольного законодавства.
Офіційний представник Єврокомісії Аріанна Подеста підтвердила отримання листа й запевнила, що відповідь буде відправлена в чітко установленому порядку. “На даному етапі це все, що ми можемо сказати по цій темі”, – зазначила Аріанна Подеста.
Європарламентарії вважають, що дії “Газпрому” спровокували шок на європейському газовому ринку зі стрімким зростанням цін на газ майже до 1 тис. доларів за тисячу кубометрів і рекордним підвищенням цін вартості електроенергії.
“Єврокомісія повністю володіє інформацією щодо суттєвого зростання цін на газ й здійснює моніторинг ситуації в країнах Євросоюзу, щодо цінових піків”, – зазначила офіційний представник Єврокомісії Вівіан Лунела.
“Наразі високі ціни, проте, це результат комбінації чинників. Значною мірою зростання викликане істотним збільшенням світового попиту на газ внаслідок економічного відновлення після пандемії. Меншою мірою це є результатом подорожчання квот на викиди CO2 в європейській системі торгівлі екологічними квотами (ETC)”, – зазначила вона.
Утім, аналізуючи вислови чиновників РФ, логічним є не лише ринкові фактори попиту. Зростання цін на газ в Європі буде сприяти якнайшвидшому введенню в експлуатацію “Північного потоку – 2”, заявив в четвер постпред РФ при ЄС. Процедури, за його словами, “будуть прискорені” і завершаться позитивно, незалежно від думки депутатів Європарламенту.