fbpx

Напад Білорусі на Україну ‒ в ГУР оцінили ймовірність

Напад Білорусі на Україну ‒ в ГУР оцінили ймовірність

Якщо армія Білорусі спробує вдертися на українську територію, це стане для неї самогубством

Інформація про те, що режим Олександра Лукашенка нібито готує наступ, поширюється спеціально. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телеканалу FreeДом.

За його словами, такі фейки вигідні насамперед Росії, там думають, що такими чином можуть налякати українців.

“Інформаційно-психологічні спеціальні операції дуже часто переслідують одночасно кілька цілей. І в цьому випадку ми бачимо різні цілі. Тобто з одного боку посіяти паніку серед населення, серед українців, в тому числі жителів прикордонних районів і областей. І дезорієнтувати українські сили оборони, розосередити сили, перекинути сили з інших напрямків”, ‒ вважає Юсов.

Об’єктом і цілями цієї інформаційної операції є самі білоруси, серед яких нагнітають відповідні настрої, щоб втягнути Білорусь в повномасштабну війну.

За словами Юсова, не варто піддаватися на подібного роду провокації.

“Ми не говоримо про те, що від режиму Лукашенка немає загрози. Вона є і Лукашенко допомагає Путіну і зброєю, і боєприпасами, і бронетехнікою. Він надає свій повітряний простір для ударів по Україні, але говорити про те, що в найближчому часі відбудеться повномасштабне вторгнення і втягування Білорусі вже в наземну операцію, сьогодні ми не можемо”, ‒ сказав Юсов.

Російський контингент на території Білорусі нині збільшується. Однак самої білоруської армії, ударного угруповання, яке могло б зробити подібну операцію, не сформовано.

“І якщо сьогоднішніми силами білоруської армії буде проведена така спроба, то це чисте самогубство і для білоруської армії, і для режиму Лукашенка”, додав Юсов.

За даними Генштабу ЗСУ, очікується, що росіяни перекидатимуть окремі свої підрозділи з території Білорусі після набуття ними бойових спроможностей.

Республіка Білорусь продовжує підтримувати збройну агресію РФ проти України, надає свою територію та повітряний простір для завдання ракетних та авіаційних ударів. Підрозділи білоруських сил спеціальних операцій, які входять до складу регіонального угруповання військ так званої союзної держави РФ та республіки Білорусь, залучені до посилення ділянки державного кордону. Про це у неділю, 27 листопада, повідомив Генштаб ЗСУ.

Generated by Feedzy