fbpx

Німеччина зазнає тиску збоку США

Німеччина зазнає тиску збоку США

Сполучені Штати Америки протягом останніх днів активізували роботу через дипломатичні канали з Європейським Союзом, зокрема Німеччиною, попередивши їх про стан небезпеки на кордоні України та Росії та можливість нового етапу конфлікту.

Вказані події, на думку США, несуть небезпеку всій Європі.

Сполучені Штаті звернулись до МЗС Німеччини, Франції та Великої Британії, та окремо направили звернення до Європейської зовнішньополітичної служби

Зовнішньополітичне відомство США проводить роботу як з тимчасово функціонуючим урядом Меркель, так й з майбутнім коаліційним урядом, вдаючись до тиску, в якому використовують газопровід “Північний потік-2”, закликаючи використати його як важіль впливу на РФ.

Американська сторона, очевидно, очікує, що Берлін зупинить або принаймні перегляне процедуру сертифікації трубопроводу, що триває у Федеральному агентстві з мереж. Проект викликає суперечки серед партій, які ведуть переговори про майбутню коаліцію. Зелені виступають категорично проти запуску “Північного потоку -2”, ліберали з Вільної демократичної партії налаштовані скептично, а Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) досі виступала за введення його в експлуатацію.