Весна буде неспокійною: розвідка підрахувала, скільки ракет ще є у РФ

Весна буде неспокійною: розвідка підрахувала, скільки ракет ще є у РФ

Навесні Росія має намір здійснити ряд масштабних нападів на українську енергетичну інфраструктуру.

Одночасно, її запаси ракет стають меншими, поділився інформацією генерал-майор Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони. Через це агресору знову потрібно буде взяти перерву для поповнення арсеналу.

“Наразі в РФ, згідно з нашими оцінками, залишається приблизно 950 ракет високої точності оперативно-стратегічного та стратегічного класу з дальністю понад 350 кілометрів. Ми відмічаємо тенденцію, що вони зазвичай намагаються зберігати свій запас на рівні не менш як 900 ракет”, – розповів він.

Росіяни починають серію атак, коли вдається досягти цього показника. А коли запаси досягають позначки в 900 одиниць, вони роблять паузу в масштабних обстрілах.

Росія вже наближається до цього ліміту. Проте можливе продовження окремих локальних обстрілів.

“У квітні РФ планує виготовити приблизно 40 ракет Х-101. Ми прогнозуємо, що росіяни зможуть здійснити кілька масштабних атак (2-3 – саме масштабних), а потім знову будуть змушені взяти перерву для поповнення запасів ракет та дронів”, – пояснив представник ГУР.

В Росії значно скоротили час на підготовку нових підрозділів піхоти. Також прискорюється випуск кваліфікованих військових.

Наразі сухопутні сили ворога на наших територіях становлять близько 474 тис. військовослужбовців. До початку 2024 року ця цифра коливалася в межах 450-460 тис. військових. Відбувається нарощування, але за рахунок створення так званих резервних полків та введення додаткових підрозділів.