Падіння Іл-76: США долучилися до розслідування

Падіння Іл-76: США долучилися до розслідування

США спільно з Україною займається розслідуванням катастрофи Іл-76 у Бєлгородській області.

Водночас Росія гальмує процес перевірки даних. Про це у четвер, 25 січня заявив на брифінгу у Вашингтоні заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

“Ми продовжуємо тісно співпрацювати з нашими колегами в українському уряді, щоби з’ясувати факти”, сказав Пател.

Водночас взаємодіяти з російською стороною в цьому питанні дуже важко, зазначив американський представник, оскільки російський уряд робить усе, щоби ускладнити розслідування. А покладатися на хоч якесь незалежне висвітлення ситуації неможливо, адже в Росії просто відсутні вільні ЗМІ.

“Тож станом на зараз ми просто продовжуємо підтримувати тісний зв’язок з українським урядом, щоб встановити факти та з’ясувати, що саме сталося”, сказав Пател.

24 січня вранці росіяни заявили про падіння військово-транспортного літака Іл-76 у Бєлгородській області РФ. Російське міноборони заявило, що на борту нібито перебували 65 українських військовополонених, яких везли на обмін. Водночас доказів присутності на борту великої кількості людей представлено не було.

Заяви росіян, що на борту збитого літака Іл-76 буцімто були українські полонені, можуть свідчити про сплановані і навмисні дії РФ з метою дестабілізації ситуації в Україні і послаблення міжнародної підтримки України, повідомило ГУР.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що необхідно встановити усі чіткі факти. Наскільки це можливо з огляду на те, що падіння літака сталося на російській території. За його словами, Україна наполягатиме на міжнародному розслідуванні.