Путін планує зміни у війні, про переговори не йдеться, – Bloomberg

Путін планує зміни у війні, про переговори не йдеться, – Bloomberg

Російський диктатор Володимир Путін планує війну на виснаження: він сповнений рішучості продовжувати “воєнні цілі” і під час свого нового президентського терміну. Але експерти вважають, що зараз Путін може внести зміни у війну: піти на ескалацію.

Диктатор робить ставку на те, що західні союзники Києва виснажаться, що заявити про перемогу на полі бою. Путін зобов’язався переслідувати свої військові цілі після того, як попередні дипломатичні контакти зі США наприкінці минулого року не принесли результатів, сказали чотири люди, знайомі з військовою стратегією Кремля, повідомляє видання Bloomberg.

Росія має нестачу живої сили на фронті, готує нову мобілізацію

Офіційні особи США заявили, що не бачать жодних ознак того, що російський президент наприкінці минулого року серйозно ставився до пошуку способу припинення бойових дій, і відкинули ідею переговорів про припинення вогню без України.

“Путін, швидше за все, зараз піде на ескалацію. Його мета – перемога”, – сказав Олексій Мухін, голова московського Центру політичної інформації, який надає консультаційні послуги адміністрації президента.

Оскільки Росії не вистачає живої сили, необхідної для вирішального прориву, а Україна щосили намагається забезпечити свої сили боєприпасами, немає жодних ознак того, що будь-яка зі сторін зможе змусити припинити бойові дії найближчим часом. Після перемоги на виборах минулого місяця Путін посилив ракетні обстріли українських міст, заявивши, що не зацікавлений у тому, щоб дати Україні та її союзникам час для переозброєння, якщо він погодиться на паузу в бойових діях.

Путін без доказів звинуватив Україну в тому, що вона відіграла роль у нападі на концертний зал у Москві 22 березня, в результаті якого загинули щонайменше 144 людини, хоча “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність. Це викликало припущення, що Кремль готує ґрунт для заходів щодо посилення війни, включаючи потенційну чергову мобілізацію, навіть незважаючи на те, що економіка Росії воєнного часу вже бореться з нестачею робочої сили.

Росія планує сформувати дві нові об’єднані армії, 14 дивізій і 16 бригад до кінця цього року, повідомив міністр оборони Сергій Шойгу. Поки що армія розширює свої ряди, залучаючи новобранців з обіцянкою щедрої оплати праці, і має на меті завербувати ще щонайменше 250 000 солдатів у 2024 році.

До осені все почне виглядати дуже погано для України, – експертка

Україна стикається з власними викликами. Президент Володимир Зеленський у вівторок підписав законопроєкт про зниження віку призову на військову службу з 27 до 25 років, оскільки армія прагне поповнити свої виснажені ряди. Українські сили боряться з дедалі серйознішою нестачею боєприпасів, оскільки республіканці в Конгресі США затримують кошти в сумі 60 мільярдів доларів.

Минулого місяця міністр оборони США Ллойд Остін попередив, що “виживання України під загрозою”. Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що законодавці візьмуться за пакет допомоги “негайно”, хоча він все ще намагається пом’якшити опозицію прихильників жорсткої лінії.

“Якщо це довгострокове питання не буде вирішено, на шляху, яким зараз йде війна, до осені все почне виглядати дуже погано для України”, – сказала Дара Массікот, старша наукова співробітниця Фонду Карнегі за міжнародний мир і колишня аналітикиня російського військового потенціалу в Міністерстві оборони США.

У той час як Росія нарощує виробництво зброї, вона також повторно використовує багато обладнання радянських часів і повільно поглинає запаси зброї, яких стане менше в 2025-2026 роках, додала Массікот. Тим не менш, “Росія готова продовжувати цей конфлікт стільки, скільки буде потрібно”, сказав Мухін, консультант Кремля.