Американські та німецькі розробники створили новітню ракетну систему залпового вогню GMARS.
За один залп вона вистрілює більшу кількість ракет, ніж HIMARS, які вже є на озброєнні ЗСУ. Нова система, яка буде готова до продажу у 2025 році, відрізняється також більшою рухливістю. Про це повідомляє Newsweek.
Установка може швидко від’їжджати з місця роботи й уникає контрударів. Видання зазначає, що GMARS – це революційне оновлення HIMARS, застосування якого можна описати словами “стріляй і тікай”.
Між обома системами є багато спільного. Вони обидві повністю інтегровані до боєприпасів НАТО, високомобільні і можуть перевозитись залізницею або їхати дорогами самостійно. Однак нова РСЗВ відрізняється від попереднього варіанту. Крім збільшеної удвічі кількості зарядів – з шести до дванадцяти – є й інші унікальні характеристики.
Видання наводить основні відмінності між новою та старою системами, створеними компанією Rheinmetall:
кількість екіпажу – HIMARS обслуговує три бійці, а GMARS – двоє;
кількість ракетних блоків – 6 проти 12;
швидкість – 85 км/год проти 100 км/год;
дальність – 300 км проти 700 км;
захист кабіни – підсилений;
система заряджання – у нової системи є вбудований кран, тобто не потрібні додаткові машини супроводження і це “підвищує експлуатаційну готовність”.
На порталі Rheinmetall перелічені снаряди, якими може стріляти нова РСЗВ GMARS: GMLRS (дальність понад 70 км), ER GMLRS (150 км), ATACMS (300 км), PrSM (понад 400 км).
За словами розробників, вони вже мають замовників з п’яти країн світу, які готові придбати вдосконалену установку. Водночас, поки невідомо, чи є серед них Україна.
На відео, розміщеному у YouTube-каналі розробників, показано, як один боєць за допомогою вбудованих механізмів здатен самостійно зарядити новітню РСЗВ.
Американська військово-промислова компанія Northrop Grumman планує виробляти в Україні боєприпаси середнього калібру у межах угоди про спільне виробництво. Northrop вважається одним із найбільших у світі виробників зброї.
Підприємство працює в галузі електроніки та інформаційних технологій, а також у суднобудуванні й авіакосмічній галузі.