Росія проводить “криптомобілізацію” – ISW

Росія проводить “криптомобілізацію” – ISW

У Росії посилюють “криптомобілізацію” напередодні очікуваної наступальної операції влітку 2024 року.

Однак військам РФ буде складно швидко створити ефективні резерви на оперативному і стратегічному рівнях через великі втрати на фронті в Україні та у випадку, якщо ЗСУ зможуть ефективно їм протистояти. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

За даними аналітиків, Кремль посилює криптомобілізаційні зусилля, щоб уникнути проведення чергового часткового мобілізаційного призову резервістів. Нині мобілізовють 30 тисяч новобранців щомісяця. Загалом до кінця року планується поповнити армію на 300 тисяч військовослужбовців.

За даними агентства Bloomberg, одноразові виплати за підписання контракту в російських регіонах збільшилися на 40% і становлять у середньому 470 тис. рублів ($4992). Російське інсайдерське джерело стверджує, що деякі органи влади пропонують мільйон рублів ($10 622), якщо людина хоче укласти контракт на службу.

В ISW також зазначають, що російські чиновники занепокоєні зниженням рівня вербування і, можливо, мають намір зробити економічні стимули наріжним каменем криптомобілізаційних зусиль навесні та влітку 2024 року.

На початку квітня мноборони РФ повідомило, що з початку року контракти на військову службу підписали понад 100 тис. росіян. Однак посилені російські криптомобілізаційні зусилля навряд чи призведуть до мобілізації ще 200 тис. осіб напередодні очікуваної наступальної операції Росії влітку 2024 року.

“За останні місяці Збройні сили РФ поповнювалися зі швидкістю, що дорівнює їхнім втратам в Україні, і посилений щомісячний призов навряд чи створить істотний надлишок особового складу для російських резервів оперативного і стратегічного рівня”, – йдеться у повідомленні.

Аналітики наголошують, що російські війська продовжили і навіть посилили наступальні операції цієї весни, і вони будуть продовжувати поглинати суттєву кількість особового складу, який міг би бути використаний для формування резервів, доки російські війська будуть підтримувати нинішній темп наступу в Україні.

За оцінками ISW, війська РФ навряд чи сформують великі резерви напередодні очікуваної наступальної операції влітку 2024 року. Обмежений час, що залишився російським військам для підготовки до очікуваної літньої наступальної операції, скоріш за все, буде означати, що доданий додатковий особовий склад у найближчі місяці буде погано підготовленим і менш боєздатним.

“Російське інсайдерське джерело нарікає на низький рівень російської підготовки і стверджує, що деякі російські добровольчі формування взагалі залишають ряди заради нового персоналу через відсутність належної підготовки”, – зазначають аналітики.

Заплановані російські резерви оперативного і стратегічного рівня, навряд чи будуть готові діяти, як сили проникнення першого ешелону або як експлуатаційні сили другого ешелону, здатні провести широкомасштабні наступи у 2024 році, якщо Збройні сили України матимуть достатньо сил і засобів, щоб протистояти їм.

“Російські війська, швидше за все, використовуватимуть ці резерви так, як вони це робили раніше – як негайно доступні резерви живої сили для доукомплектування і посилення вже наявних підрозділів, які проводять масовані, важкі піхотні атаки з періодичними обмеженими механізованими наступами”, – додають в ISW.

Загальні бойові втрати російських окупантів на 19 квітня склали 457 830 осіб.

Протягом минулої доби знищено та важко поранено ще 870 загарбників, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.