Саміт миру: Зеленський сказав, які питання розглянуть

Саміт миру: Зеленський сказав, які питання розглянуть

На саміту миру у Швейцарії країни-учасниці будуть розглядати низку питань.

Про це сказав президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Європейського парламенту Робертою Мецолою у Києві, повідомили “РБК-Україна”.

За словами Зеленського, одним з ключових питань буде можливість повернення полонених у форматі “всіх на всіх”. Мова не тільки про військових, а і цивільних українців, яких захопили росіяни.

Також розглянуть питання ядерної і продовольчої безпеки.

“Ми зможемо зробити перші кроки щодо аспекту обміну “всіх на всіх”, у поверненні наших дітей додому, депортованих українців. І важливий момент ядерної безпеки і продовольчої безпеки”, – сказав Зеленський.

Президент сказав, що ті країни, які хочуть миру, будуть присутні на саміті у Швейцарії.

Зеленський також сказав, що російського диктатора Володимира Путіна необхідно “поставити на місце”, оскільки він не зупиниться в Україні.

У січні президент України під час візиту до Швейцарії заявив про підготовку до проведення саміту миру. Захід відбудеться 15-16 червня.

Цього тижня Зеленський запросив на саміт миру президента Литви Гітанаса Наусєду, Польщі Анджея Дуду, прем’єр-міністра Естонії Каю Каллас і Канади Джастіна Трюдо.