Що робити в саду в перші дні весни: корисні поради

Головна Сторінка » Що робити в саду в перші дні весни: корисні поради

Уже в лютому в саду починається робота. Залежить все від погоди, але в лютому ‒ березні найперше потрібно знайти час на обрізання дерев та побілити стовбури.

Загиблі пагони варто врізати до першої непошкодженої бруньки. Слабкі і зайві гілки видаляють також у чагарників, пише Gazeta.ua.

Рани й пошкодження, нанесені гризунами, потрібно замазати садовим варом. А перші обприскування дерев роблять ближче до кінця березня.

Як тільки розтане сніг й просохне верхній шар землі, слід навести лад в саду ‒ згребти залишки торішнього листя, гілок і бадилля. Якщо в саду чи на подвір’ї маєте газон, потрібно згребти з поверхні сміття, листя, суху траву. Вирівняти доведеться сліди від кротів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно вирощувати розсаду на підвіконні ‒ корисні поради

Газон також можна піддобрювати. Для цього використовують здебільшого аміачну сіль. Не зайвим буде підсіяти трави. Насіння засипають шаром землі, злегка утрамбовують.

Плодові дерева й кущі в саду також потребують азотних добрив. Особливо вони необхідні підмерзлим деревам. Краще вносити добрива у вигляді рідких підживлень. Для плодових дерев використовуйте розчин гною (відро на 10 відер води) або посліду (відро на 15-20 відер води). Якщо органіки немає, можна зробити розчин аміачної селітри або сечовини.

Якщо на гілках дерев і чагарників видно багато перезимувалих гнізд шкідників, їх потрібно обприскати до розпускання бруньок розчином нітрофену (300 г препарату на 10 л води). Обприскують при температурі повітря вище +5°С. Нітрофен ефективний і проти грибкових хвороб.

Рання весна також ‒ найкращий час для посадки плодових дерев. У цей час також підв’язують малину. Тоді рослини будуть краще освітлюватися сонцем і ягоди дозріють раніше. Підв’язка полегшить і догляд за рослинами. Ґрунт під кущами злегка потрібно підрихлити і замульчувати торфом.

Уже зовсім скоро весна покличе городників і дачників на грядки. Але вже зараз слід подумати, як зробити урожай багатим. Для цього потрібно правильно спланувати грядки. Кілька порад зібрала Gazeta.ua.

Якщо хочете мати гарний і продуктивний сад, за деревами потрібно доглядати. Важливо при цьому вміти вчасно і правильно обрізати фруктові дерева. Обрізка це найнеобхідніший спосіб формування крони. Вона потрібна для росту і плодоношення. Кілька порад щодо весняної обрізки фруктових дерев зібрала Gazeta.ua.