fbpx

Скільки цивільних вбила Росія в Україні ‒ в ООН назвали нові дані

Скільки цивільних вбила Росія в Україні ‒ в ООН назвали нові дані

Із початку повномасштабного російського вторгнення в Україні загинули щонайменше 8 006 цивільних людей. Поранення отримали 13 287 осіб.

Такі дані задокументувала моніторингова місія ООН в Україні на 15 лютого 2023 року. Фактична кількість жертв значно вища. Про це 21 лютого заявив верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк.

За його словами, страждання цивільного населення в Україні є нестерпними.

“Ці цифри, що ми оприлюднюємо сьогодні, демонструють втрати й страждання, яких зазнали люди від початку збройного нападу Росії 24 лютого минулого року. Страждання, які я бачив на власні очі, коли відвідав Україну в грудні. І наші дані це лише верхівка айсберга”, ‒ сказав Тюрк.

За його словами, світ має поглибити зусилля, спрямовані на встановлення відповідальності й правосуддя за порушення міжнародного права. А жертви мають отримати доступ до репарацій і практичної допомоги, якої вони гостро потребують. При цьому не слід чекати результатів офіційних судових проваджень.

За даними ООН, більшість зафіксованих втрат серед цивільних в Україні спричинені застосуванням вибухової зброї з великою зоною ураження. Сюди включені також обстріли з важкої артилерії і реактивних систем залпового вогню, ракетні та авіаударами.

Російські окупанти у вівторок, 21 лютого, обстріляли Херсон і місто Очаків у Миколаївській області. Від обстрілу загинули люди. Ворог обстріляв міста з реактивних систем залпового вогню.

В Херсоні ворог вдарив по житлових кварталах, об’єктах критичної інфраструктури, дитячому садочку, лікарні, приватних гаражах і автівках.

Generated by Feedzy