Співробітники ТЦК можуть виконувати свої завдання із мобілізації без участі поліцейських.
Однак вони самі просять поліцію супроводжувати їх. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
Він наголосив, що поліція працює винятково в рамках своїх повноважень, охороняє публічний порядок.
“Незважаючи на те, що ТЦК має всі повноваження самим перевіряти документи громадян, вони просять – це офіційні запити до Нацполу, щоб ми супроводжували працівників ТЦК”, – сказав Клименко.
За його словами, поліція стежить за дотриманням правопорядку та прав громадян.
“І ці поодинокі випадки, які всі намагаються посмакувати, а потім ці ж випадки висвітлюють наші вороги, роблять внесок у “немобілізацію”. І люди починають досить агресивно реагувати. У деяких випадках вони мають рацію – є перевищення повноважень з того чи іншого боку, але це поодинокі випадки. В останні тижні цих випадків немає, працює військова служба правопорядку та військове командування, щоб мінімізувати такі випадки”, – розповів міністр.
Він назвав “риторичним” питання про те, чи має поліція працювати з ТЦК чи повинна займатися важливішими справами.
“Треба дивитися на кожен регіон та на можливості кожного підрозділу ТЦК у цих регіонах виконувати свої функції. Але, я думаю, ТЦК можуть це робити і без Нацполу, вони мають на це відповідні права”, – додав Клименко.
Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Києві та Київській області Микита Козиренко нещодавно заявив, що в Україні “майже повністю” викорінили випадки так званої “бусифікації” – порушення прав військовозобов’язаних чоловіків під час проведення мобілізаційних заходів.
Водночас омбудсмен Дмитро Лубінець спростував заяви “про викорінення бусифікації в Україні”. Він додав, що його представники в регіонах реагують на випадки неправомірних дій представників ТЦК.