У Раді зареєстровано законопроєкт про демобілізацію військових через півтора року після призову

У Раді зареєстровано законопроєкт про демобілізацію військових через півтора року після призову

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 10294 про демобілізацію військовослужбовців через 18 місяців після призову в умовах воєнного стану.

Документ надасть право українським захисникам добровільно звільнитися з військової служби. Про це повідомив автор проєкту нардеп Олексій Гончаренко в Telegram.

За словами нардепа, кожен військовий зможе подати рапорт на демобілізацію після набуття такого права не пізніше, ніж за три місяці.

Ті, хто на момент досягнення 18 місяців служби виконують завдання та беруть безпосередню участь у веденні бойових дій, зможуть подати рапорт протягом трьох місяців після завершення таких завдань.

Гончаренко зазначає, якщо військові висловили бажання продовжувати службу, то вони не будуть демобілізовані.

У пояснювальній записці до проєкту сказано, що наразі ситуація невизначеності термінів служби “призводить до погіршення морально-психологічного стану військовослужбовців” та “соціальної напруги” між військовими та цивільними.

Українських військових-строковиків, чий термін служби вже закінчився, вирішили демобілізувати.

Цього хотів президент України Володимир Зеленський. Про це в повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов.

Секретар РНБО нагадав, що 24 листопада відбулося засідання Ставки верховного головнокомандувача, на якому питанню демобілізації приділили велику увагу, щоб була можливість “справедливо займатися залученням до війська тих людей, які потрібні для обороноздатності нашої країни”.