fbpx

Україна нескоро отримає Abrams від США: ЗМІ назвали причину

Американські танки Abrams будуть доставлені в Україну наприкінці 2023 або на початку 2024 року, оскільки їх будуть закуповувати з конвеєра.

США анонсували поставку своїх танків тільки тому, що інакше Берлін відмовлявся відправляти свої Leopard. Про це дізналися журналісти The Washington Post.

Автори поспілкувалися з великою кількістю чиновників, так чи інакше задіяних у переговорах щодо постачання Україні західних танків.

Водночас, ті зізналися, що США анонсували поставку Abrams тільки тому, що інакше Берлін відмовлявся відправляти свої танки.

“Щоб зламати опір Олафа Шольца, Білий дім вирішив оголосити про постачання Києву 31 танка М1А2 Abrams. Однак бойові машини візьмуть не зі складів американської армії, а замовлять у виробника нові. Вони будуть побудовані без захисту з використанням збідненого урану і будуть доставлені наприкінці цього або в наступному році”, пише видання.

Таке рішення співрозмовники пояснили тим, що уранова броня є секретною технологією, і Пентагон не хоче, щоб вона потрапила в руки Росії.

Танки Abrams, які США передадуть Україні, будуть позбавлені новітньої броні зі збідненим ураном, яка робить ці бойові машини фактично невразливими для протитанкової зброї та більшої частини номенклатури танкових снарядів.

Однак модифікація M1A2, яку отримає Україна, буде оснащена новітнім обладнанням, яке перевершує оснащення старіших американських M1 Abrams, повідомило видання Politico.

Так, наголошується, що M1A2 Abrams має значно складнішу оптику і системи управління, ніж M1A1; останні будуть зняті з озброєння в найближчі роки.

Generated by Feedzy