Укренерго попередила українців про небезпеку

Укренерго попередила українців про небезпеку

Компанія Укренерго попередила, що підрядники та контрагенти отримують листи нібито від імені фірми та вимагають надіслати оригінали актів списання.

Шахраї використовують неіснуючу назву компанії та російську мову у своїх повідомленнях, де міститься вірус. Про це компанія попередила в Telegram.

“Обережно, фішинг! Зафіксована розсилка листів з вірусом зі сторонніх адрес начебто від імені НЕК Укренерго. На фото зразок небезпечних листів, які шахраї намагаються розсилати нашим підрядникам та контрагентам начебто від імені Укренерго”, – йдеться у повідомленні.

Там зазначили, що офіційним поштовим доменом є @ua.energy, тому усім, хто отримує листи від компанії, варто звертати увагу на електронну поштову адресу.

Укренерго додало, що розпізнати шахрая не складно – про це свідчитиме, наприклад те, що лист надійшов не з офіційної адреси.

“Всі співробітники НЕК користуються поштою виключно з доменом @ua.energy. Якщо вам надійшов лист від нашої компанії з іншого домену – видаляйте, не відкриваючи”, – попередили у компанії.

В публікації йдеться, що шахраї використовують назву ДП Укренерго, хоча такої компанії взагалі не існує.

“Офіційна назва нашої компанії, яка використовується у діловому листуванні – НЕК Укренерго. До 2019 року використовувалась офіційна назва ДП НЕК Укренерго”, – додали в компанії.

Окрім того, у листах, які розсилають шахраї, є підпис “бухгалтера Елены Витальевны” – дані вказується саме мовою країни-агресора. Компанія підкреслила, що це фейк без прізвища, а співробітники Укренерго у листуванні вказують повні дані відправника та державною мовою.

В Україні зараз не будуть впроваджувати графіки вимкнень електроенергії.

Обсягів виробництва достатньо для покриття потреб споживачів, повідомляє Укренерго.

Недоброчесні медіа і телеграм-канали почали використовувати торішні відео і сюжети, стверджуючи, що в Україні запроваджуються графіки відключень. Це пряма брехня і російське ІПСО, повідомили в компанії.